Fulgerica Nobody is Perfect, I am Nobody

16 motive de invocat atunci cand intarziati la serviciu

Online Clock’s 16 Excuses For Being Late To Work
Ever been late to work? Well, don’t worry, you’re in good company. http://OnlineClock.net discovered that 27% of us arrive late to work at least once a month. These delays are most often caused by traffic, sleeping problems, and getting our kids to school. But don’t dismay! The team at OnlineClock.net has put together 16 creative excuses which you can use on your boss, the next time you show up late!

Wow, postul asta poate fi considerat o mina de aur de catre cei care intarzie des la munca. Enjoy it! 😉
» Read the rest of the entry..

In caz de intentionati sa va luati o vidra

…pe post de animal de companie atunci e bine sa stiti urmatorul lucru:

» Read the rest of the entry..

Antrenorul de politisti

Police Trainer http://twiplus.blogspot.com

Un tip pus pe sotii (l-as asemana cu Remi Gaillard) s-a gandit ca e bine sa-i tina pe politisti mereu in forma asa ca a pus la cale urmatorul scenariu: s-a plimbat nepasator prin fata mai multor grupuri de politisti tinand in mana o sticla de bere, cand acestia din urma l-au intrebat de sanatate a rupt-o la fuga cu politistii dupa urmele lui.

Presupun ca actiunea se intampla prin Polonia, ma intreb cum de acolo nu exista politisti obezi, nu am vazut niciunul in material.

» Read the rest of the entry..

Distractie pe malul apei

While walking on the newly dredged beach of frankfort, I realized I was sinking a little bit into the sand… so I decided to see if I could sink any more. Well, half an hour later this is what my family was up to. It’s pretty sweet.

Va provoc sa incercati acest tip de entertainment pe malul Marii Negre. 🙂

» Read the rest of the entry..

Links-18-06-2013

  • Video: Atentie la motociclisti – link [wtf]
  • Video: Atentie la motociclisti (2) – link [wtf]
  • Video: Va era dor de Rémi Gaillard? – link [fun]
  • Video: Upsss, cineva nu si-a facut ITP-ul – link [wtf]
  • Video: Idiot cu Corvette, faceti partieee! – link [wtf]

Campania “preturi gresite” continua la eMag:

Restul produselor aflate in promotie pot fi vazute aici. Atentie, stocurile sunt limitate.

 

Barbatii sunt multitasking

Proof that men can multitask

Sa-mi spuneti daca ati vazut vreodata o femeie facand asa ceva (dar vreau dovezi ca cele prezentate aici).  Cine e oare in stare sa asculte muzica, sa fumeze, sa scrie cu pixul, sa tina un ziar si sa conduca in acelasi timp daca nu un barbat? 😀
Update: imagini asemanatoare am surprins si eu prin 2007 pe Autostrada Soarelui: cititul ziarului la volan face bine la ten. 😀
Update2: inca un exemplu aveti aici.
Update3: Indiferent cat de priceput ar fi cel de la volan desigur ca nu incurajez astfel de practici. Cand esti la volan trebuie sa fii atent la drum si atata tot.
» Read the rest of the entry..

Links-17-06-2013

  • Video: Ghinion curat – un copac cade pe un motociclist –  link [wtf]
  • Video: Slow Motion Hard Enduro – Red Bull Hare Scramble 2013  – link & link  [amazing/interesant]
  • Video: In timpul unei curse pentru biciclisti, inevitabilul se intampla, un arbitru este accidentat – link [wtf]
  • Video: Atentie la pustiul din stanga  – link [fun]
  • Video: I can swim! – link [cute]

ofertele saptmanii la eMag:

 

Ghid de utilizare corecta a limbii romane pe Facebook

Daca esti un utilizator inrait de Facebook (si nu doar) trebuie neaparat sa citesti textul de mai jos tinand cont ca este excelent de util pentru toate generatiile, atat pentru cei tineri (care fac niste greseli amarnice)  cat si pentru cei mai in varsta (care sunt in urma cu noile schimbari). 🙂 Oră de gramatică pe Facebook: mesajul unei doamne profesoare către elevii săi.

,…Dragi elevi,
Deși vă bat cam 9 ore pe săptămână la cap (vă mulțumesc pentru prezența de 100% la cele 5 ore de pregătire suplimentară săptămânală, recunosc e o minune) știu că nimic nu are un mai mare impact asupra voastră ca facebook-ul și ale lui postări. Prin urmare, dați „like” dacă ați înțeles și „comm” dacă aveți nelămuriri 😛
Corect este „frumoaso!” nu „frumoas-o!” și deja știți din melodia lui Krem cine are cratimă.
„Doar” se foloseşte cu forma pozitivă a verbului, iar „decât” cu cea negativă. (Ea are 25 de ani. Nu are decât 2 lei în buzunar.) Adverbul „decât” se mai folosește și atunci când construim propoziții comparative de inegalitate. (Antonia este mai deșteaptă decât Inna.) » Read the rest of the entry..

Links-16-06-2013

  • Video: Vedere de la inaltime – link [amazing]
  • Video: Si prin America e plin de nebuni – link [wtf]
  • Video: Un copil strica tot farmecul situatiei – link [fun]
  • Video: Fitness si…yoga – link [wtf] thx to branco
  • Video: Filmul arestarii lui Kim Dotcom, fondatorul MegaUpload – link [interesant]

Doar astazi – 17 Iunie 2013 – pana la ora 23:59 mai puteti beneficia de promotii la televizoarele LED:

Animale compilatie

Animals vs Mirrors Compilation

E inca weekend, aceasta compilatie merge de minune intr-o seara racoroasa.

Update: La sfarsitul postului mai aveti una, la fel de funnieah. 😉

» Read the rest of the entry..

website statistics

Creative Commons License
Personal blog by fulgerica is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Romania License.