CFR 1907 Cluj – A.S. Roma

CFR Cluj arata faptul ca poate sa faca parte din crema fotbalului european.

Chiar daca in momentul acesta nu vad decat trei jucatori romani pe teren va pot spune doar atat: vizionand jocul echipei, se poate observa mentalitatea pur-neromaneasca a jucatorilor. Daca Steaua e condusa maine cu 1 – 0 dupa doar 10 minute de joc, o sa faca la fel ca baietii de la CFR?

Btw, Muresan ala e inalt, e chelios dar joaca bine iar Piturca aduce la echipa doar jucatori din Liga a 3-a din Bulgaria.

Later update: Nu sunt microbist dar vizionez ce merita vizionat. 😉

[sursa pozei: uefa.com]

bullets

12 Comments

1. Nici eu nu sunt microbist dar am urmarit cu sufletul la gura meciul si pot spune ca a fost unul din cele mai frumoase meciuri vazute. Felicitari antrenorului si jucatorilor 🙂 .
    Ma bucur nespus ca o echipa mica cum e CFR a batut colosul ROMA.

Hai maine si tu Steaua.

2. Nu stiu de ce am impresia dar Steaua o sa isi ude chilotii maine. Asta cu toate ca le tinem pumnuletii….

3. dupa 1-0 pentru roma ma rugam sa nu ia bataie cfr-ul cum au luat-o atunci romanii de la manchester cu 7-1.ce mai,a fost un meci cu final neasteptat.
    acum astept cu nerabdare ca si fc brasov sa mearga macar in cupa uefa.

4. In primul rand, felicitari CFR, a fost o seara de vis.
    In al doilea rand, sa nu exageram, pentru ca Roma a jucat doar 10 minute de fotbal, pana a marcat.
    Se adevereste ca CFR are o grupa destul de usoara, in sensul ca locul 2 este accesibil.
    Nu in ultimul rand, vreau sa spun ca Steaua de multe ori a intors rezultate, de la 1-0. Problema este sa nu se faca 2-0 pentru adversari. nu sunt sigur ca cfr mai intorcea un 2-0.

Una peste alta, felicitari CFR si sa speram ca toate echipele romanesti vor castiga cu 2-1 saptamana asta.

5. @bullets… daca nu esti microbist mai bine nu vorbi despre fotbal, nu prea stii ce zici :)… no offence
    Bravo CFR!

6. “o sa faca—ca–CFR-ul”

… 2 dintr-o lovitura. Acum te poti sterge 😀

7. fiecare poate sa-si exprime parerea despre meci,chiar daca e sau nu microbist,chiar daca a vazut sau nu a meciul..o victorie memorabila se discuta,se analizeza,se comenteaza…nu se uita…CFR-ul a facut istorie…bravo lor…sa nu uitam de pasa proasta prin care trece Roma in campionat…se vor schimba multe pana la meciul retur…Steaua trebuie sa marcheze sa castige in primul rand…nu sunt destul ocaziile pe care le-a avut….azi o sa vedem alte 5 echipe romanesti….rapidist fiind,in primul rand sunt roman…bafta tuturor…