Unicaja – Real Madrid – o partida cu final apoteotic

Unicaja Malaga a depăşit pe Real Madrid, scor 69-68, într-un meci ce a necesitat o repriză de prelungiri pentru stabilirea învingătoarei, în etapa a 26-a din sezonul regulat al Ligii ACB. Confruntarea a avut loc la Palacio de Deportes Jose Martin Carpena, în prezenţa a 11.000 spectatori.

La inceput credeam ca voi asista la un meci de baschet  in care se marcheaza in ultima secunda. Eh, din astea am tot vazut, deja nu mai sunt spectaculoase. Insa m-am inselat amarnic, am asistat la un final de partida incendiar asa cum rar vezi,  intr-un singur minut scorul s-a intors in favoarea fiecarei echipe de vreo doua ori. Patru coşuri de trei puncte consecutive in ultima jumatate de minut!

Neaparat sa fiti atenti la reactiile comentatorului, neaparat, repet!