Fulgerica Nobody is Perfect, I am Nobody

Links - 18.06.2008

  • Poze: Papusi imbracate si dezbracate! – link [fun]
  • Video: Sunt sigur ca ati auzit multe lucruri despre branza asta – link [wtf]
  • Blog Post: Arogantul o ia pe urmele prostanaculuilink [interesant/fun]
  • Video: Deci sa imi cumpar sau nu un WII? – link [hot]
  • Poze: Euro 2008 means Love – link [interesant/hot]

 Hai Romania (acasa)! V-am compus o balada!

Am primit pe mail balada Mioritei adaptata dupa parcursul preaminunatei si adormitei selectionate a Romaniei. Luati un loc si citit-o, e bestiala:

Pe-un picior de plai
Unde habar n-ai
Iată vin cu tot
La aeroport
Jucători – vedete
Cu cercei şi plete,
Ghiuluri, celulare,
Şi cu girofare

Se vor îmbarca
Cu toţi vor pleca
Spre un campionat
De toţi aşteptat
Cam de vreo opt ani
Speranţe şi bani,
Ni s-a împlinit
Pohta ce-am pohtit
» Citeste mai departe..

Prima animatie porno

Nu stiu cate dovezi exista in sensul asa dar in orice caz,  aceasta animatie este  nerecomandata minorilor.

» Citeste mai departe..

Links - 17.06.2008

  • Video: Si coreenii se bat la baseball doar ca o fac elegant – link [fun]
  • Video: Un filmulet interesant si hipnotizant totodata – link [amazing]
  • Poze: Un pui dragut – link [wtf]
  • Site: Ghid de utilizare Firefox 3 – link [tech]
  • Poze: Apa, apa si iar apa… – link [amazing]

In seara asta le-o dam pe coaja?

Pronosticurile mele in seara asta:

Romania – Olanda (0-2 1)

Italia – Franta (1-1)

Si ne calificam!

Totusi ma rog sa mearga decojirea si sa batem si Olanda! 😉

romania-olanda.jpg

Bruce Willis is back

Tineti minte urmatorul lucru: sa nu va ganditi vreodata sa dati cu masina peste o camila. Nu de alta dar nicio firma de asigurare nu o sa inghita povestea asta mai ales dupa ce vor pune la pastrare filmuletul urmator care va fi folosit ca precedent, desigur! 😉

Treaba sta cam asa: o camila este lovita de o masina pe care o distruge dupa cum veti vedea in clip (adica o face muci). Incredibil dar exact ca in filmele cu Bruce Willis, aceasta se ridica si pleaca ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.

» Citeste mai departe..

Firefox 3 - Astazi la ora 20:00

Prieten1 : vad ca si astia de la mozilla sunt muisti. au facut la fel ca aia cu KDE4 pt linux: mare tam tam, ca pe data de xy se lanseaza KDE4 si la urma aflam cu stupoare ca este vorba doar de versiunea de testare

Prieten2 : azi e ziua firefox?
Prieten2: conteaza fusul orar?
bullets .: conteaza conteaza
bullets .: cred, zic

Citez de pe blogul oficial:

Record attempt will start when Firefox 3 is officially launched at approximately 10:00 a.m. PDT (17:00 UTC) on Tuesday, June 17th.

[sursa]

Asta inseamna ca veti putea incepe downloadul la ora 20:00, ora Romaniei. 😉 Deci nu mai fiti asa de nerabdatori si negativisti. 😉

Links - 16.06.2008

  • Video: Cine are batrani, sa-i vanda!! – link [wtf/fun]
  • Video: Cenzor Bar Art – link [fun]
  • Blog post: “Batranul si sarpele” – un articol excelent – link [interesant]
  • Video: Aia e guma de mestecat! – link [wtf]
  • Video: O reclama mai iesita din comun avand ca subiect salata de la McDonald’s – link [amazing]

Samsung 2232BW

Pentru ca cu ceva vreme in urma v-am stresat cu subiectul “Ce monitor sa-mi iau?”, ma simt dator sa fac un review la LCD-ul Samsung 2232BW.

Concluzia mea dupa aceste sase luni este urmatoarea: In momentul cand l-am scos din cutie, monitorul parea extrem de fragil comparativ cu vechiul meu tanc CRT de 19″( care acum zace undeva prin debara). Designul folosit de cei de la Samsung este unul atipic, formele rotunjite inspirandu-i clasa. Carcasa este solida, la fel si piciorul monitorului care mi-a dat ceva de furca la asamblare. Samsung 2232BW are un design naucitor, cei 22” transformandu-l intr-un mic TV . Cu ceva vreme in urma imi cumparasem un cablu tv out (+ un cablu de sunet) tocmai in aceasta idee, de a-mi folosit televizorul la vizionatul filmelor. Acum ele zac intr-un sertar pe undeva…. 😉

Filmele se vad excelent, HDTV-ul este incredibil, monitorul este minunat si sunt perfect multumit de achizitie, in primul rand de spatiul enorm de lucru ce mi-l ofera. Il folosesc la Photoshop, blogging, browsing si vizionat filme. Il tin la Luminozitate: 60 / Contrast: 50 (pt binele ochilor mei) si folosesc rezolutia optima: 1680 x 1050. Un minus ar fi bleedingul care apare in josul si putin in susul ecranului, la o imagine/secventa din filme neagra, dar care nu deranjeaza. Doar daca te uiti intentionat dupa chestia asta iti dai seama ca e acolo, presupun ca asta se intampla cu toate monitoarele LCD.

Chiar si apasarea butonului de Power, da o senzatie de calitate. Luminita albastra de la butonul de On/Off este un pic cam enervanta cand e pe Stand-By pentru ca tot palpaie. (noaptea prefer sa-l inchid pentru ca devine agasant dupa o vreme 😀 ).

In Decembrie 2007, monitorul m-a costat 1186 Ron (cu tot cu taxe de trasport) insa in momentul la care va vorbesc, valoarea sa nu depaseste 990 RON.

Poze aveti mai jos:

img_0039.jpgimg_0040.jpgimg_0041.jpg

» Citeste mai departe..

Mr. Pencil Face

Esti in vacanta, afara ploua, ai jaluzelele trase, telefonul nu suna si se pare ca toti prietenii/colegii te-au uitat, te-ai uitat sapte ore astazi la televizor. Un clip excelent pentru definirea starii tale curente de spirit. Copii, bucurati-va: a venit vacanta de vara!

Neaparat cu sunet…

» Citeste mai departe..

website statistics

Creative Commons License
Personal blog by fulgerica is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Romania License.