
Noi astia care visam mii si mii de euro salariu, noi astia care avem mii de euro, dar ne-am mai dori 1.000 in plus, noi astia care am terminat o facultate din 1990 incoace, noi astia care renuntam la facultate pentru job, noi astia licentiati, masterizati si doctorati pe banda rulanta, noi astia care lucram la o multinationala, noi astia care avem telefoane mai scumpe decat tot salariul parintilor – pe 2 luni, noi astia care nu mai avem timp in afara jobului, noi astia, corporatistii in devenire si in general,… suntem niste ratati ?
Suntem ofticati din orice, suntem morocanosi, posaci si ne punem picaturi cand avem ochii rosii. Ne enerveaza cei care sunt la fel de suparati ca noi, ne enerveaza si cei diferiti. Injuram mult, dar suntem credinciosi.
Deze rondborstige nieuwslezeres is vast niet heuvels aangenomen wegens als van haar uitmuntende voorlees capaciteiten nietwaar.
Sper ca ati inteles despre ce este vorba. Nu stiu daca ati observat dar prezentatoarele rubricii Sport de la Antene + ProTv se comporta la fel mai ales acum, ca este vara.Ne vedem maine la aceeasi ora! Laila Abid va multumeste pentru atentie si va ureaza o zi placuta!
In Canada exista oameni ce se joaca cu niste cercuri uriase pe strada si nu ametesc deloc. Va dati seama ca d’aia e puhoiul ala mare de lume acolo. Toti asteapta ca artistul sa cada…
- Poze: Pictures From The Sky – link [amazing/photo of the day]
- Video: Electric Gigi – link [fun] thx to Saw
- Video: Quarantine trailer – link [movie]
- Video: Avion lovit de fulger – link [amazing]
- Site/Poze: UnoCycle – Motocicleta cu o singura roata – link [wtf/amazing]
Nu stiu cat de pe bune e faza cu shitbox-ul prezentat de piticu zilele astea, ideea e ca…. ideea este excelenta.
Ce poate fi mai stresant decat urmatoarea scena: te afli in natura, in jur se aude fosnetul frunzelor, apa curge in vale dar tu parca nu esti acolo. In curand se implinesc cele 24 de ore de cand ai parasit orasul ala nebun. Iti aduci aminte ca inainte de a pleca de acasa ti-ai facut calculele si ti-ai propus sa “tii in tine” ca doar ai mai facut-o in trecut. Insa nu ai calculat faptul ca vei manca gratare si mici de trei ori pe zi si vei bea bere ca un porc.
Ca intr-un vis, privirea ti se opreste pe grupul tau de prieteni care rad, se bucura, beau bere, mananca. Numa’ tu stai intr-un colt tacut si un pic cam transpirat pentru ca ai o jena. Le tot repeti faptul ca ar fi frumos sa te lase un pic in pace, nu li te poti alatura pentru ca astepti un telefon important si doar in locul ala ai semnal (adica la vreo 10 metri de grup). Astepti sa te piarda lumea din peisaj si la un moment dat cand simti ca nu se mai poate, pui mana pe o hartie igienica si o tulesti direct in padure ferm convins ca nu e prea tarziu.
Ei bine, scenariul de mai sus nu va mai fi posibil pe viitor. Si stiti de ce? Pentru ca in weekend-ul ce tocmai a trecut am gasit solutia la problema asta ce chinuie neamul romanesc de secole. Este vorba de o toaleta comoda, incapatoare si pe deasupra, foarte ecologica domne’!
Stiti ca au aparut pe piata scaunele acelea ergonomice care se pliaza, intra perfect intr-un ortbagaj, sunt comode si in plus fata de asta au si loc pentru pahar!? Eh, alea din Carefour sunt scumpe insa exista unele mai de proasta calitate prin restul supermarketurilor (ale mele sunt din Plus) undeva la 20 ron bucata. Pai se ia un scaun d’ala, se face o gaura in mijloc cu cutitu (ca doar nu carati foarfeca dupa voi) si Voila: aveti in fata propria voastra toaleta ecologica ce va ofera avantaje multiple.
Mica si cocheta piateta Enescu, din centrul vechi al Brasovului a fost atacata sambata, 5 iulie, de o cohorta de muncitori, flancati de seful Directiei Tehnice din Primaria Brasov, Attila Radnotti. In scurt timp fantana artenziana din piateta a fost demolata, iar bancutele din jurul ei au disparut. Locatarii din casele invecinate au iesit nedumeriti sa vada ce se inatmpla. Au aflat cu stupoare ca aici se va face o parcare.mai multe detalii cititi aici & aici
Dupa cum probabil nu stiati, Piata Enescu din centrul Brasovului a fost transformata in parcare in decursul weekend-ului ce tocmai a trecut. Pe vremuri Piata Enescu era o minunata piata unde se vindeau flori. Sa transformi un loc cu atata potential intr-o parcare este o initiativa de neinteles. E foarte trist ceea ce se intampla.
Cei ce iubesc Brasovul si doresc revenirea la vechiul aspect pot da cu semnatura pe o petitie online ce tocmai s-a deschis aici. Cu toate ca (zic eu) exista mari sanse sa nu se rezolve nimic. Poate facem si un giratoriu in piata aia mica, ce ziceti?
Peace!
Hai ca asta-i tare si originala!
Cum te-ai simti daca ai intra intr-un vagon de metrou si ai observa ca in mijlocul acestuia se afla o oglinda doar ca singura reflexie pe care nu o vezi, este a ta.
Un Flashmob organizat de catre cei de la Improv Everywhere pe care ii cunoasteti deja (link & link).
» Citeste mai departe..
- Poze: Aaaaaaa….wtf? Un print bronzat – link [wtf]
- Video: Pustiul are dreptate, ala nu-i drum public – link [wtf]
- Site: Google fun- Chuck Norris will find you – link [fun] thx to Vasi
- Site: Music Matters a facut un an. La multi ani si sa traiti baieti! – link [interesant]
- Video: Cam nasol sa te loveasca o tornada cand conduci o masina – link [amazing/wtf]















