In Brasov ploua de rupe de parca de asta aveam nevoie. In loc sa ploua toata saptamana si sa fie soare in weekend….
Astazi ascultam un hit trecut printr-un proces de remaster. Dar parca tot originalul suna mai bine. 😉
Weekend fain!
In Brasov ploua de rupe de parca de asta aveam nevoie. In loc sa ploua toata saptamana si sa fie soare in weekend….
Astazi ascultam un hit trecut printr-un proces de remaster. Dar parca tot originalul suna mai bine. 😉
Weekend fain!
Voi ati auzit vreodata povesti despre clienti nemultumiti de firmele asiguratoare? Eu nu, insa astazi am vazut niste imagini halucinante.
Ceea ce vedeti mai jos se intampla pe B-dul Grivitei nr. 65i in fata sediului Agentiei de Asigurari Interamerican din Brasov (Langa 2Net Computers & cinematrograful Bulevard):
Acest material este un pamflet si trebuie tratat ca atare.
As vrea sa dedic aceasta piesa tuturor oamenilor ce stau acum in birouri si transpira doar la subratul mainii cu care manuiesc mausu’.
Dati boxele la maxim, urmeaza hitul zilei de vineri:
Si pentru ca tot e bacalaureatul 2008 in plina desfasurare…..
Lucrarea de mai jos apartine unui baiat anonim care din lipsa de inspiratie s-a apucat sa povesteasca cum il bate ma-sa si cat de bucalat e fundul domnisoarei de alaturi. Normal ca nota a fost pe masura. Noroc ca era doar o simulare….
Dar poate cine stie, acum (lucrarea dateaza din 2006) tanarul nostru culege capsuni pe undeva p’afara si e fericit. Lucrarea sa ramane totusi un simbol al generatiei Hi5.

Dragii mei, a venit caldura, sefii sunt stresati si transpirati, proiectele parca nu mai sunt asa multe iar deadline-urile parca s-au prelungit, biroul e pe jumate gol pentru ca lumea pleaca in concediu iar penele de curent nu mai contenesc de cand toti si-au bagat aerele conditionate in prize.
Nu mai bine ne relaxam si noi un pic? Ce mama masii! 🙂
» Citeste mai departe..
Desen animat realizat de Cosmina Pop şi Ruben Kislaki, studenti la Facultatea de Teatru şi Televiziune, sectia Cinema/Foto/Media din cadrul Universitatii Babes-Bolyai, Cluj-Napoca.
Animatia trateaza un episod din “In Gura Presei” in care Mircea Badea este revoltat pentru ca a fost amendat de CNA.
Aseara aveam o imensa lene in fizic asa ca m-am hotarat sa stau in pat, cu laptopul in brate, chestie ce o fac foarte rar. Dupa aproximativ juma’ de ora ma gandesc sa imi aprind o tigara si sa schimb un pic pozitia pentru ca amortisem iar laptopul ma jena la o coapsa.
Am un Toshiba Satellite SPA40 care a costat acum cativa ani cam 1000 euroi – o gramada de bani! Nu aveam intentia sa-l schimb pana acum pentru ca functioneaza perfect si isi face treaba onorabil insa jena de pe coapsa m-a facut sa ma gandesc la o pedeapsa pentru el. Am inceput sa caut infos despre model sa vad cam pe la cat e evaluat ca poate cine stie, il vand, pun diferenta si imi iau ceva mai usor, mai mic si mai frumos. (exclus Asus EeePc – hybridul.) 😀
[…]
Hmmm..am doar eu impresia sau preturile laptopurilor au scazut simtitor in ultima vreme? Ia uite aici calcule: unul din cele mai ieftine modele de laptopuri existente la noi este Acer Aspire AS5315-101G08Mi care ajunge la formidabilul pret de 1.485 lei (alte modele care mi-au atras atentia: Fujitsu Siemens ESPRIMO Mobile V5515 – 1.500 lei sau Notebook Toshiba Satellite L40-17Q Celeron 540P – 1.540 lei.). Daca laptopul s-ar vinde fara licenta Windows Home Basic – scadem 100 euroi – acesta ar ajunge la formidabila suma de 1.100 lei. Un laptop de 11 milioane? Pfff…pai cum? Daca laptoapele au ajuns sa coste atat de putin, asta inseamna ca pe al meu il dau cu cat? 500 Lei? Mai degraba stau eu linistit si caut o pozitie mai confortabila in pat. 😉
Ia sa va vad pe voi cum stati la capitolul asta:
P.S. Ca idee, facand o comparatie cu cel mai ieftin desktop pe care l-am putut gasi (avem aici un brand HP GK408EA) veti vedea ca acesta costa aproximativ 1.100 lei. Daca ii mai adaugam si cel mai ieftin monitor LCD ajungem la un pret decent insa portabilitatea acestuia este zero in comparatie cu un laptop din 2008 cu care poti sta linistit in pat.