Fulgerica Nobody is Perfect, I am Nobody

Punctam o aparitie in “Elle”

No iaca cã am aparut si intr-o revista “glamour” pentru fete. Multumita lu’ piticu m-am regasit si eu printre randurile acestei minunate reviste, in cadrul unui articol denumit “Blogaresc, deci exist” care se vrea a fi un fel de recenzie a celor mai renumite bloguri in din tara. E si asta un prilej de a bea o bere rece, nu? 😉

Curiozitatea va indeamna sa apasati pe thumb-urile de mai jos ca sa vedeti care-i treaba.

Punctam o aparitie in “Elle”Punctam o aparitie in “Elle”
lick sa le vezi  sa se faca mari

Multumesc Elle pentru cuvintele frumoase!!

Later edit: via zoso am aflat si sursa.

LLE: La sugestia voastra, am corectat faza cu “lick”. Sper sa se inteleaga acum. 😀

Links - 24.06.2008

Poze: Peisaje martiene – link [amazing]

Poza: Omul cu cele mai multe piercinguri conform “Guiness World Records” – link [amazing/wtf]

Video: Astia mananca urzici si afirma ca le place – link [wtf]

Blog post: Putem face fapte bune – link [interesant]

Video: The reacTogon – link [amazing] thx to csaba

Haideti la Brasov!

Cica astazi este/a fost cea mai calduroasa zi de pana acum din 2008. Daca in Brasov lesinam de cald si se topeste bitumul pe strazi, va dati seama ce e prin Bucuresti?

Pfuuaaaai! Azi erau zero grade la Universal (magazinul Star). 😀

brasov-zero-grade.jpg
click sa vezi mare

Seba e mare patron!

“Am un prieten tare drag , nu e gras da` nici prea slab”

Ceea ce veti vedea in continuare face parte din era senzationalului si tragic-comediei. Se mai mira careva de ce nu castigam Eurovisionu’? Pai cum? Iaca aici ce hituri vartice au tras astia.

Deci….no further comment! Maestre, banda!

» Citeste mai departe..

LG Secret KF750

Chiar asa, oare ce poti face? Pai te poti uita la filme Divx, poti face poze cat de cat decente cu ajutorul celor 5 Megapixeli cu care este echipata camera telefonului, poti sa te dai mare in fata prietenilor care devin invidiosi in momentul cand ii lasi sa puna mana pe el, LG KF750  facand parte din noua clasa de telefoane echipate cu carcasa de carbon.

Daca e sa ne luam dupa ultimul viral care circula zilele acestea pe net, putem spune ca acest model LG  are si  o functie extra-senzoriala cu ajutorul careia iti vei indeplini fanteziile. Vecina sexy de vis-a-vis, cea care nu te-a bagat niciodata in seama, poate fi in sfarsit a ta. Trebuie doar sa fii posesorul unui LG KF750 Secret. Clipul de mai jos ne demonstreaza ca totul poate fi cat se poate de real dar  pana la un anumit punct. 😀

» Citeste mai departe..

Links - 23.06.2008

  • Poze: Ia ghiciti in ce capitala a Europei s-ar potrivi masina asta! – link [interesant]
  • Video: Spaga la romani – link [fun]
  • Video: Uite aici triplu salt cu surub despicat – link [amazing/wtf] thx to keekees
  • Video: Jaf comis cu ajutorul unui palmier. Huh? – link [wtf]
  • Video: Gay Zombies – link [fun]

Nunta si darul

Astazi am fost un pic cam praf. Zicala aia cu “Vinul dupa bere e placere si berea dupa vin e un chin” nu prea a functionat. Le-am potrivit eu ca in versuri numa’ ca mi-a  dat cu virgula astfel ca dupa o nunta petrecuta intr-o frumoasa si calduroasa zi de duminica am fost nevoit sa sun azi-dimineata la munca si sa imi iau juma’ de zi libera pentru ca de dimineata mirosea numa’ a vin in camera mea iar capul imi atarna greu. Pffffff, aduceti-mi aminte sa nu mai atentez duminica pe la nunti, nu de alta dar a doua zi devin inapt si nu sunt in stare de nimic d’apai sa mai si postez cate ceva.

Si ca tot am deschis subiectul, de abia acum mi-a picat mie fisa: faza cu darul la nunti este exact ca un imprumut in banca. Dupa varsta de 18 ani incepi sa mergi la nunti, sa marci banu in stanga si dreapta pentru ca roata se intoarce sau s-a intors deja. Ca te casatoresti acum sau peste cativa ani  – nu conteaza. Ideea e ca toata viata vei “plati” si vei investi in propria ta nunta. Nu-i asa? E ca un fel de credit ce il platesti pana la o anumita varsta (cand il preiau copiii) dobanda depinzand de inflatie si de raportul euro/leu. Hehehe, oare s-a gandit vreodata statul sa ia impozit pe tot  banetul asta ce circula neincetat?

Noapte buna! Ne citim maine. Mai jos aveti o poza draguta  (exposure 10 secunde):

nunta.jpg
click sa vezi mare

Poza facuta cu Canon EOS 400.

Transporter 3 & Death Race

Deci Jason Statham lucreaza concomitent la doua filme, amandoua cu masini, viteza, arme & shit. Deliciu!

Transporter 3 (2008) (post-production)

Death Race (2008) (completed)

» Citeste mai departe..

Va invit la o inghetata turceasca

Sa zicem ca afara sunt 38 grade si tu iti iei inghetata de la turcul asta care se tine de şotii.

Un clip prin care se vede ce inseamna sa stii sa captezi atentia si sa-ti faci clientii fericiti.

» Citeste mai departe..

Cum sa spargi parola la Yahoo, manca-ti-as! (2)

“click”, “ţac”, “donloadezi”, “zip” & “pac”

Prezentarea e de prisos. As putea folosi aceleasi cuvinte ca aici numa’ ca singura diferenta este ca in tutorialul curent  Bahoi injura prea mult dar asta nu inseamna ca isi pierde din farmec. 😉 Tzac…tzac….tzac…intelegeti?

» Citeste mai departe..

website statistics

Creative Commons License
Personal blog by fulgerica is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Romania License.