Fulgerica Nobody is Perfect, I am Nobody

Links - 19.03.2008

  • Video: O tipa apetisanta – link [hot/18+] thx to Liviu
  • Video: Muzica romaneasca e lesbi rau – link [fun/wtf]
  • Video: Cum sa nu dansezi striptease – link [fun] thx to Alex
  • Video: Formula 1 pe zapada – link [interesant]
  • Video: Ghici cine-i la volan! – link [fun]
Tags: , , , , , ,

Bate vantu’

Bate vantul frunzele,

Invarte masinile,

Tirul din fata asa zboara,

Iar eu trag zmeul de sfoara.

Ati vazut ce a nins aseara la Brasov? Avem mare noroc ca la noi, intre munti, nu bate vantul asa…

» Citeste mai departe..

Tags: , ,

Mi-am bagat RDS la firma lu’ tata

Bine, bine.. acum serios vorbind! Cat de idiot sa fii astfel incat sa nu iti faci diverse calcule inainte de a incepe o operatiune atat de riscanta? Este clar ca daca ar fi fost treaba lor, baietii de la RDS s-ar scarpina cu pixul in cap apoi ar desena pe o foaie o intreaga strategie de carat huiduma aia de cablu. Si logic, din sase insi tot s-ar gandi unul ca E=mc2 sau alte chestii inteligente si nu s-ar fi intamplat necazul ce-l veti vedea in continuare.

Se intampla la americani….

» Citeste mai departe..

Links - 18.03.2008

  • Blogpost: Fulgerica in Playboy – Romania. Explicatia aici – link [interesant]
  • Video: 12 din 12. Dedicatie pentru fostii mei colegi de munca. – link [amazing]
  • Video: Razbunarea crunta a unui angajat asupra unui sef nitel cam gras – link [fun]
  • Video: Betie cu intemperii – link [fun]
  • Video: Urban Soccer – link [fun]

Windows Vista SP1

Se pare ca mult asteptatul Service Pack 1 pentru Windows Vista a aparut deja si a fost vazut in cateva magazine din Japonia. Si daca tot sunteti atat de nerabdatori sa-l luati, il puteti downloada rula de aici.

Nu uitati sa-l frecati bine inainte de a-l folosi. 😉

Cel mai rapid pistolar

That’s faching nais dude… faster than a blink of an eye.. wtf..niceeeeeee!

Ok, carevasazica el este! Cica tipul asta reuseste sa scoata pistolul din teaca, sa tinteasca si sa traga in mai putin de 0.02 secunde (?!?!). Ma intreb de unde atata rapiditate si la ce i-ar folosi in secolul asta. La circ cu el! 😉

» Citeste mai departe..

Links - 17.03.2008

  • Video: Test de vigilenta – link [interesant]
  • Video: Spot Al Campaniei Anti-accidente Amr 2008, “Uita-te in oglinda, motociclistii exista!” – link [interesant]
  • Poza: Uite aici distractie! – link [fun/hot]
  • Poze: Asta-i un Paintball mai neolitic. Cica asa se distreaza cetatenii din Kenya – link [fun/wtf]
  • Video: Fa-i un astfel de cadou cainelui tau si iti va multumi in fiecare zi. – link [fun/interesant]
Tags: , , , , ,

Tuturor ni se intampla…

Astazi am stat peste program pana la ora 20:00 – “Stim, stim..tuturor ni se intampla”.

La 20:05 am fost sunat de la munca si mi s-a reamintit de un lucru foarte important care trebuie sa fie “available” pana maine la ora 12:00 – “Stim, stim..tuturor ni se intampla”.

La 20:06 am inchis telefonul incheind convorbirea cu urmatoarea fraza: “Nu-i bai, merg acasa, mananc ceva, imi schimb ciorapii, fac un dus iar apoi intru remote si imi termin treaba. Am timp destul, o sa fie gata pana dimineata!”.

La 20:30 am ajuns acasa si am dat drumul la computer. – “Stim, stim..tuturor ni se intampla”.

La 00:10 am reusit sa imi termin de reinstalat windowsul si de recuperat doar 60 % din datele de pe hard disk. – “Stim, stim..tuturor ni se intampla”.

La 00:20 mi-am propus sa mananc ceva – “Stim, stim..tuturor ni se intampla”.

La 00:45 mi-am dat seama ca deja e Marti iar eu nu am reusit sa ma bucur de viata nici doua secunde – “Stim, stim..tuturor ni se intampla”.

Si cand ma gandesc ca maine iar e Luni…..

[sursa pozei]

P.S. Mersi de voturi .

A fost RoBlogFest 2008

Foarte dezamagit de sistemul de vot si mai ales din lipsa de timp liber (pentru ca din cate am observat, eu fac parte din categoria bloggerilor care de obicei intre orele 9:00 – 19:00, lucreaza) nu am putut participa la festivitatea de premiere. Imi era imposibil sa ajung iar vina o dau pe lipsa de timp. Ehh, sunt blogeri care fac 6 ore cu trenul pana la Bucuresti dovada ca cu un pic de ofort se poate ajunge, insa pentru mine aceasta festivitate nu se afla printre prioritati, mai ales ca nu am avut deloc entuziasm in legatura cu subiectul asa ca am decis sa ma relaxez acasa si sa ma bucur de inceputul de weekend.

Ce-am pierdut? Nimic, poate doar (re)intalnirea cu unii dintre bloggeri. Temerile mi s-au adeverit, sistemul de votare s-a dovedit a fi in continuare extrem de prost. Mi se pare imposibil ca un blog sa castige la o categorie cu nu mai putin de 12 la suta din total voturilor. Hai mai baieti, macar 50% +1, asta numesc eu “invingator”! Ce se intampla acolo este.. nu stiu..o chestie.. de genul “hai sa facem ca sa sa fie facuta”.

» Citeste mai departe..

Stop!

A trecut ceva timp de cand nu am mai facut un sondaj asa ca ia opriti-va doua secunde si dati cu clicku’ mai jos. Sunt curios care este media de varsta a cititorilor mei si care este procentul de populatie feminina . 🙂

Ce varsta ai?

View Results

Loading ... Loading ...

Femeie/Barbat ?

View Results

Loading ... Loading ...

Multumesc de voturi si pentru timpul acordat. 😉

Tags: ,

website statistics

Creative Commons License
Personal blog by fulgerica is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Romania License.