Fulgerica Nobody is Perfect, I am Nobody

Tuturor ni se intampla…

Astazi am stat peste program pana la ora 20:00 – “Stim, stim..tuturor ni se intampla”.

La 20:05 am fost sunat de la munca si mi s-a reamintit de un lucru foarte important care trebuie sa fie “available” pana maine la ora 12:00 – “Stim, stim..tuturor ni se intampla”.

La 20:06 am inchis telefonul incheind convorbirea cu urmatoarea fraza: “Nu-i bai, merg acasa, mananc ceva, imi schimb ciorapii, fac un dus iar apoi intru remote si imi termin treaba. Am timp destul, o sa fie gata pana dimineata!”.

La 20:30 am ajuns acasa si am dat drumul la computer. – “Stim, stim..tuturor ni se intampla”.

La 00:10 am reusit sa imi termin de reinstalat windowsul si de recuperat doar 60 % din datele de pe hard disk. – “Stim, stim..tuturor ni se intampla”.

La 00:20 mi-am propus sa mananc ceva – “Stim, stim..tuturor ni se intampla”.

La 00:45 mi-am dat seama ca deja e Marti iar eu nu am reusit sa ma bucur de viata nici doua secunde – “Stim, stim..tuturor ni se intampla”.

Si cand ma gandesc ca maine iar e Luni…..

[sursa pozei]

P.S. Mersi de voturi .

Links - 13.03.2008

  • Video: Distractie transformata in sport – link [interesant]
  • Video: Va era dor de Alexandra? – link [fun/hot]
  • Video: Oare de ce i se spune “Red Belly Day”? – link [fun/wtf]
  • Video: Educatie sexuala prin muzica. How cool is that? 🙂 – link [interesant/fun]
  • Poze: Lenin face ture prin Budapesta – link [interesant/fun]


Links - 12.03.2008

  • Stire: Se intampla in Arabia Saudita – link [wtf]
  • Video: O reclama la XBox 360 – link [wtf]
  • Video: Sa nu faceti asa ceva acasa – link [amazing/wtf]
  • Stire: La noi astfel de accidente se intampla tot mai des. Dragi muncitori puneti mana si meditati! – link [interesant]
  • Video: Flying lowlink [amazing]

Links - 10.03.2008

  • Stire: O nunta ca-n povesti! Nu va mint! – link [wtf]
  • Video: Bre, pe americanii astia de ce nu-i da Proteveu’ ? – link [wtf] thx to Berta
  • Video: Un instrument foarte natural – link [amazing/wtf]
  • Video: Femeia la volan – episdul 2376 – link [fun]
  • Poze: 2nd Annual Photography Masters Cup winners and nominees page – link [amazing]

Nu e jeepu’ cat tramvaiu’ da’ putere in creier îi

Va dati seama cate flegme si-a luat “nenea cu Gipanu’ ” de la cei coborati din tramvaiele blocate? Actiunea incepe pe la secunda 15, atentie sporita in stanga imaginilor, la sinele de tramvai.

Traiasca conceptul “Eu sunt mai destept ca altii”. Enjoy the clip and let’s whack this c###sucker!

» Read the rest of the entry..

Romanii, cozile si serviciile

E un lucru binestiut: nicio zi de Luni nu poate fi la fel ca alta, adica la fel de proasta~ Astazi mi-am petrecut doua ore din viata mea stand la cozi si interactionand cu societatea romaneasca si serviciile oferite.

1. Coada la Posta Romana

Jumatate de ora am stat la o coada plictisitoare, numarand firele din parul alb al mosului din fata mea, ca sa primesc un :” Nu vedeti ce scrie pe recomandata? Trebuie sa stati la ghiseul DOI!”

Dragii mei, in toti acesti ani, toate recmandatele si coletele mi le ridicam de la Ghiseul UNU, de unde plm sa imi dau eu seama ca pe recomandata mea mototolita si din scrisul ala de doctor ca scrie Ghiseul DOI? Frate, mor…

Bun, m-am dus glont la Ghiseul numarul DOI, si umil si smerit, cu o privire de caine batut, mi-am cerut scuze ca ma bag in fata si am obtinut locul intai la coada dupaacceptul unei tanti. Cu toate acestea, chioscara de la Ghiseul DOI imi tranteste un  “Sa stati la coada va rog, nu e vina noastra ca nu stiti sa cititi”. Blasfemieeeeee, i-am umplut geamul de scuipat si am intrebat-o la ce Ghiseu lucreaza nea’ doctoru ce mi-a scris acea reteta… ca nu-i vina mea fratilor ca in loc de cateva  cuvinte, pe recomandata era desenat un fel de bastonas urmat  de un cerc intrerupt care cica ar insemna “Ghiseul DOI”. In fine, pana la urma m-a servit, am multumit si am plecat!

2. Am un card de 512 stricat dar in garantie

In octombrie mi-am luat la pachet un k800i cu card de 512 & other shits. Acum vreo 2 luni mi-a “murit” cardul si profitand de faptul ca tot ma aflam prin zona, m-am decis sa dau o raita pe la firma de unde l-am achizitionat.

Problema: card cumparat la pachet cu tot cu telefon, card de 512  – “busit” – aflat in garantie.

Rezolvare: “Aveti nevoie de factura, cardul stricat si telefonul. Telefonul va fi trimis in Bucuresti unde, din pacate, va sta minim 10 zile”

Logica: Cum pana mea sa imi trimit cardul la service in Bucuresti? Cu tot cu telefon? Ce cretin a gandit-o pe asta? Cardul costa cam 35 RON adica un pic mai putin decat benzina consumata de curier . Si pun pariu ca mi-ar tine telefonul o luna in service. Ma pis, mai bine imi iau alt card si gata…

3. Coada la BCR

Trei ghisee, doua cozi. Ma pun sa formez coada la Ghiseul trei avand grija sa tin un metru juma distanta pentru confidentialitate si poc… la un moment dat vine o ceata de şurubari si dă-i si formeaza o coada in forma de gramada de rugby la ghiseele unu si doi. Ce limita? Ce confidentialitate? Da-i cu miros de transpiratie si scuturari de caciula.  “Hai aici bai, uite ce domnisoara draguta”! Am inceput sa ma cam enervez si sa ma gandesc ca astia imediat incep sa se imbarbateze, sa faca calcule si sa isi intinda gramada spre ghiseul meu. Nu am apucat sa gandesc, gloata era in stanga, cand ma uit in dreapta, se formase deja o alta coada (tot fara limita aia de confidentialitate, desigur) inceputa de o tanti capsunara insotita de fiul ei. Imi vine randul la ghiseu dar nu apuc sa fac un pas ca hop, ţaţa noastra cu buletinul si niste foi vanturate prin aer se repede in fata mea. Cand am batut-o un pic pe umar si am pus-o sa citeasca afisul ala explicandu-i care-i faza cu coada , s-a rotait, a mormait ceva si si-a infipt foile in fata functionarei.

Bai, deci…sa nu-i futi un cap in gura saluti toti stramosii? Sa nu mai vorbesc de turma de tarani cu carduri expirate ce urlau pe la ghiseele unu si doi. Eu cred ca romanul asta si-a format o adevarata strategie pe timpul comunistilor. Vorbesc de strategia de stat la cozi, desigur. Oare cand ne vom invata sa respectam pe cei din jurul nostru? Oare cand vom invata ce e aia civilizatie? Ne mai intrebam de ce toti functionarii au nervii incordati si se poarta urat cu clientii. Pai uite de ce…

Mi-am terminat intr-un bun sfarsit treaba si m-am grabit spre birou in timp ce mancam un sandwich rece/semi-reincalzit de la o binecunoscuta firma de junk food din Brasov!

Au fost cele mai reusite doua ore si jumatate din aceasta zi. Traiasca societatea romaneasca ……Thiiiis issss Spartaaaaaaaaaa! Fmm de inapti…

Links - 09.03.2008

  • Video: Cine zicea ca nu avem copii talentati? – link [wtf]
  • Video: Cum sa NU realimentezi un avion – link [wtf]
  • Video: Asta vreau de ziua mea – link [amazing/fun]
  • Video: De ce conduc femeile prost? Oare pentru ca sunt isterice? – link [wtf]
  • Video: O fetita in varsta de 1 an si 5 luni poate sa citeasca – link [amazing]

Doua de la Hollywood

Doua stiri ce vin din lumea hollywoodiana m-au surprins azi total:

  1. Stiati ca Patrick Swayze are cancer si mai are de trait doar o luna? Il stiti din “Ghost” sau “Dirty Dancing“, doua filme memorabile pe care sigur le-ati vazut macar o data. – Link
  2. Fosta sotie a lu’ Michael Jackson, Lisa Marie Presley – fiica legendarului Elvis – s-a ingrasat in asa hal incat arata ca un bivol. Pentru mine e o surpriza totala deoarece o stiam o finuta, la fel ca maica-sa care la 63 de ani, arata de o suta de ori mai bine. Link

Ciudata e viata asta si ciudate surprize iti ofera….

Links - 06.03.2008

  • Video: Ce inseamna sa bei un Red Bull dimineata… – link [amazing]
  • Video: In ce tara se intampla d’astea? – link [wtf]
  • Video: “I think it came with the car…”link [fun]
  • Poze: Evolutia papucului in imagini (1908 – prezent) – link [amazing/interesant]
  • Video: Distractie cu pipi si clovni intr-o toaleta japoneza – link [fun/wtf]

Incendiatorul ud

Cand voi fi mare, vreau sa ma fac ucigas platit. Dar pana atunci am sa vad la cei mai mari cum se face treaba. In imaginile urmatoare veti putea viziona o scena extrasa parca din filmele cu James Bond (cele indiene, desigur). Folosind procedeul “Hit & run”, motociclistul din imaginile urmatoare incendiaza o masina. Presupun ca e vorba de vreo razbunare altfel nu-mi explic ferocitatea si rapiditatea de care da dovada.

» Read the rest of the entry..

website statistics

Creative Commons License
Personal blog by fulgerica is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Romania License.