Fulgerica Nobody is Perfect, I am Nobody

Oare cat a primit?

Cand o melodie se repeta, mereu si mereu, si-ti face inima sa se infioare, atunci trebuie neaparat sa te inchizi in camera ta, pentru cateva clipe. Te vei gandi la cateva versuri, vei bazai un piculet orga – apoi ti-o vei conecta la computerul personal, pentru a inregistra negativul. Dupa ce vei termina lucrul la negativ, vei scoate din sertar microfonul acela de 10 centimetri si vei imprima vocea, o data si inca o data… ma rog, pana te vei satura si o vei lasa asa, chiar daca e clar ca se poate mult mai bine. Salvezi melodia, o postezi pe net, o trimiti catorva prieteni (unii te vor lauda, probabil fara sa fi ascultat melodia, iar altii iti vor spune, “sincer”, ca e o mare porcarie, dupa primele acorduri). Indiferent de parerile celorlalti, tu vei asculta melodia saptamani in sir si te va binedispune

Mihai Popa – cantaretul din imaginile urmatoare

Pentru cati bani ai face asa ceva?

Priviti si estimati macar cam cat a primit tipul asta sa se faca de ras in asa hal. Daca stau si fac o compariatie mica, bajetii aia cu stilul Oprisan i-ar da clasa la orice ora.

Sunt curios daca favoritul lui a ajuns primar, nu ca ar conta prea mult dar…

» Citeste mai departe..

Rezultate Alegeri Locale 2008 in Brasov

George Scripcaru, (PD-L), a fost reales la Primaria Brasov, cu 69,89%, transmite corespondentul ROMPRES.

Dintre cele 93.952 de voturi valabil exprimate pentru functia de primar, 65.587 de voturi au fost în favoarea lui George Scripcaru.

Pe locul doi s-a clasat reprezentantul PSD, David Mihai Ciprian, cu 8.899 de voturi, adica 8,8%,
iar pe locul trei, candidatul PNL, Tanasescu Carmen Felicia, care a obtinut 8.322 de voturi, adica 8,1%.

Repartizarea mandatelor în Consiliul Local Brasov
– PD-L – 15 mandate
– PSD – 5 mandate
– PNL – 5 mandate
– UDMR – 2 mandate.

Prezenta la vot în municipiul Brasov a fost de 37,47%, a declarat, luni, într-o conferinta de presa, presedinta Biroului Electoral Municipal, judecatoarea Ramona Delida Szikszal.

În ceea ce priveste rezultatul alegerilor pentru primariile, consiliile locale, presedintele Consiliului Judetean si Consiliul Judetean, abia jumatate din cele 58 de localitati ale judetului au ajuns luni dimineata cu rezultatele la Biroul Electoral Judetean. Primele rezultate partiale vor fi comunicate în jurul pranzului, potrivit reprezentantilor BEJ.

Rompres

[via & sursa imaginii]

Links - 01.06.2008

  • Video: Asta se numeste maiestrie – link [amazing]
  • Video: In metroul din Bucuresti se face striptease – link [hot]
  • Video: Intr-o vreme The Flinstones faceau reclama la tigari – link [wtf] thx to Elena
  • Blog Post: Cum ar fi cool sa reactionezi la o jignire – link [interesant]
  • Site: Pull my finger – link [wtf/fun]

I said What What (In the butt)

Deci chiar am uitat sa postez acest clip cu ocazia demonstratiei gheilor de zilele trecute. Oricum, varianta Southpark e dementiala iar bass-ul ala e delicios.

Originalul il gasiti aici. Enjoy!

» Citeste mai departe..

Dash Berlin - Till The Sky Falls Down
E soare, e weekend… voi ce cautati aici? Azi ascultam o piesa ce apartine genului vocal trance combinat cu un pic de progressive.

Weekend placut si nu stati in casa ca e pacat! 😉

» Citeste mai departe..

Jurnal de emo

5:00- M-a trezit surioara mai mica, iarasi a venit beata. Stie doar sa bea si sa mearga la concerte, ea nu ma iubeste… Eu cand eram de varsta ei aveam colectie de timbre. Iarasi nu pot sa adorm, va trebui sa-mi rod lacul de pe unghii.
6:00- Imi rod lacul de pe unghii.
7:00- Aproape ca m-a vazut maica-mea ca imi rod lacul de pe unghii. Mi-a zis sa imi ridic din pat fundul de poponar necajit si sa ma duc la scoala. She makes me cry.
7:05- Am inceput sa ma pregatesc de scoala, mi-am imbracat pantalonii, stramti. Mai multe insigne, mai multe, cat mai multe. Fuck! Mi-am pierdut o insigna! I hate this stupid world. Sa nu imi uit caciula si sa-mi fac ochii cat mai negri.
7:20- M-a vazut sor’mea. A inceput sa rada. Punkista dracului!
7:21- Mi-a cazut o insigna. Am agatat-o la loc.
7:28- Mi-a cazut o insigna. Am agatat-o la loc.

» Citeste mai departe..

Tags: , , , ,

Lipsa de medicamente…

..duce la asa ceva!. Unii vor zice ca e de ras iar altii ca de plans! Mi se pare ca baietii de la TVR1 i-au inchis bietului Tribun microfonul doar dupa ce i-au bagat niste socuri la 220 ca sa se potoleasca.

» Citeste mai departe..

Campanie electorala pe Yahoo Messenger

Ma uitam azi la un post in care se poate vedea cat a investit in campania sa electorala candidatul la presedintia SUA, Barack Obama. Vedeam acolo:

Yahoo: $252,000
…..

Oare cat a investit PIN-ul in asta?

» Citeste mai departe..

Salvati Brasovul de la poluare

SC Kronospan Romania SRL are in plan constructia unei fabrici de pal, in cartierul Stupini, din Brasov, la granita cu zona rezidentiala. In procesul de prelucrare al palului se foloseste o substanta numita formaldehida, care in cantitati mari este extrem de nociva organismului uman avand chiar posibil efect cancerigen. Societatea a fost de altfel amendata in 2007 cu 320.000 RON pentru nerespectarea normelor de mediu si autorizatiei de mediu, iar in 2008 cu 180.000 RON. Din acestia, 80.000 RON reprezinta amenda pentru neanuntarea autoritatilor de mediu cu privire la un incident soldat cu depasirea de doua ori a valorii maxim admise la formaldehida.
In 2002 SC Kronospan Romania SRL a obtinut autorizatia de construire cu nr.265 din 2002, eliberata de Primaria Municipiului Brasov, autorizatie in care s-a prevazut o durata de executie a lucrarilor de 10 ani, respectiv pana in anul 2012. In prezent se lucreaza intens pe santiarul Kronospan de la marginea zonei rezidentiale a Brasovului.

Haideti sa asiguram sanatatea copiilor nostri! Haideti sa nu permitem ca orasul nostru sa se transforme dintr-o oaza de prospetime si sanatate, intr-un nor de poluare si uscaciune! Cu siguranta nu doriti ca aerul propaspat de care ne bucuram in fiecare zi in orasul nostru sa devina un aer pe care sa ne fie frica sa il mai respiram!

detalii aici

breakdance-rusesc.jpg

A stat careva vreodata sa se uite atent la dansurile rusesti (Kazaciock de ex.)? Se pare ca da si daca veti sta si voi cuminti si veti viziona plini de rabdare urmatorul clip, pe la minutul 0:33 incep sa apara in scena niste scheme foarte familiare.

Agieeaaaah! Battle of the Year 1944!

» Citeste mai departe..

website statistics

Creative Commons License
Personal blog by fulgerica is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Romania License.