Cand o melodie se repeta, mereu si mereu, si-ti face inima sa se infioare, atunci trebuie neaparat sa te inchizi in camera ta, pentru cateva clipe. Te vei gandi la cateva versuri, vei bazai un piculet orga – apoi ti-o vei conecta la computerul personal, pentru a inregistra negativul. Dupa ce vei termina lucrul la negativ, vei scoate din sertar microfonul acela de 10 centimetri si vei imprima vocea, o data si inca o data… ma rog, pana te vei satura si o vei lasa asa, chiar daca e clar ca se poate mult mai bine. Salvezi melodia, o postezi pe net, o trimiti catorva prieteni (unii te vor lauda, probabil fara sa fi ascultat melodia, iar altii iti vor spune, “sincer”, ca e o mare porcarie, dupa primele acorduri). Indiferent de parerile celorlalti, tu vei asculta melodia saptamani in sir si te va binedispune
Mihai Popa – cantaretul din imaginile urmatoare
Pentru cati bani ai face asa ceva?
Priviti si estimati macar cam cat a primit tipul asta sa se faca de ras in asa hal. Daca stau si fac o compariatie mica, bajetii aia cu stilul Oprisan i-ar da clasa la orice ora.
Sunt curios daca favoritul lui a ajuns primar, nu ca ar conta prea mult dar…














