Fulgerica Nobody is Perfect, I am Nobody

zoso si piticu la The Money Channel

Despre cum sa-ti construiesti un blog de succes sau despre metodele prin care il poti transforma intr-o a doua sursa de venit, aflam intr-o scurta emisiune dedicata blogurilor realizata de catre cei de la Money Channel. Invitati: piticu si zoso.

Btw, faza cu salariul si pasiunea este perfect adevarata. 😉 Tineti minte insa ca multi au blog dar putini sunt cei ce reusesc. 😉

» Citeste mai departe..

Atentie soferi, airbag-ul se poate declansa si din interior!

Astazi vom vedea cat de avantajos este sa asculti manele in masina ci nu rock. Spre exemplu, tipul din imagine “simte” muzica folosind bordul pe post de darabana. Dezavantajul lui ar fi faptul ca muzica ascultata este o celebra piesa Queen. Sunt sigur ca daca ar fi ascultat manele, nu se intampla asa ceva! Alea sunt mai armonioase! Sic! 😀

Manelisti 1 – Rockeri 0 . 😀

» Citeste mai departe..

Fusei sau ma dusei?

Intrebare: Din proprie experienta, credeti ca webmasterii craioveni sunt cei mai cretini useri posibili? Am observat ca majoritatea bloggerilor nu ii au la suflet! Oare de ce? Doar pentru ca abereaza, copie cu nesimtire, fac SEO si spameaza? Doar eu am parerea asta?

Din proprie experienta, credeti ca webmasterii craioveni sunt cei mai cretini useri posibili?

View Results

Loading ... Loading ...

P.S. Am fost nevoit sa-mi instalez Wp-Ban . Presimt o lupta cu morile de vant dar n-ai ce-i face! Fusei enervat de cativa dintre dansii…..

P.P.S Cer scuze cititorilor craioveni ce s-ar simti jigniti de acest post. Nu asta e intentia mea, pur si simplu sunt si eu om si am limitele mele.

Later edit: Stiu ca am gresit cand am generalizat. Inlocuiti “wemasterii craioveni” cu “cativa dintre webmasterii craioveni” ….

Plagiat la Eurovision!

In tara asta nimeni nu fura, toti sunt genii si compun in fiecare noapte cate un hit. Cum adica nu-i adevarat? Intrebati-l pe Micul Hotzard cum sta treaba.

Dar pana atunci sa vedem/ascultam un mic si fierbinte exemplu…

» Citeste mai departe..

Din ciclul “Hai sa ne facem blog”

Le urez o mare muie Felicitari tuturor celor ce imi copiaza integral articolele si celor care mai au si nesimtirea sa specifice: “articol preluat integral de la Fulgerica.com”. Mai salut pe aceasta cale si pe cei care le preiau doar partial. O muie mica celor.. Felicitari si celor ce preiau doar clipurile. Felicitari celor ce “imi imprumuta” articolele cu tot cu poza de preview. Sfat: fiti destepti si scoateti hreful de pe ele, ca asa va gasesc, inaptilor!

Sincere felicitari, aveti blog! Sa va traiasca mamele si sa vi le faceti mandre, distrusilor!

P.S. De ce nu va angajati la ProTv? Macar stiu o chestie…

Hai sa ne promovam valorile!

Cum sa o facem altfel daca nu prin intermediul reclamelor?

Ce poate fi mai reprezentativ pentru un roman decat vechea ciocolata cu ROM? 🙂 Parerea mea este ca reclama ar fi fost mult mai reusita daca foloseau un manelist adevarat. Hmmm…sau ala cerea prea mult? Cine stie….

» Citeste mai departe..

Links - 10.03.2008

  • Stire: O nunta ca-n povesti! Nu va mint! – link [wtf]
  • Video: Bre, pe americanii astia de ce nu-i da Proteveu’ ? – link [wtf] thx to Berta
  • Video: Un instrument foarte natural – link [amazing/wtf]
  • Video: Femeia la volan – episdul 2376 – link [fun]
  • Poze: 2nd Annual Photography Masters Cup winners and nominees page – link [amazing]

Nu e jeepu’ cat tramvaiu’ da’ putere in creier îi

Va dati seama cate flegme si-a luat “nenea cu Gipanu’ ” de la cei coborati din tramvaiele blocate? Actiunea incepe pe la secunda 15, atentie sporita in stanga imaginilor, la sinele de tramvai.

Traiasca conceptul “Eu sunt mai destept ca altii”. Enjoy the clip and let’s whack this c###sucker!

» Citeste mai departe..

Romanii, cozile si serviciile

E un lucru binestiut: nicio zi de Luni nu poate fi la fel ca alta, adica la fel de proasta~ Astazi mi-am petrecut doua ore din viata mea stand la cozi si interactionand cu societatea romaneasca si serviciile oferite.

1. Coada la Posta Romana

Jumatate de ora am stat la o coada plictisitoare, numarand firele din parul alb al mosului din fata mea, ca sa primesc un :” Nu vedeti ce scrie pe recomandata? Trebuie sa stati la ghiseul DOI!”

Dragii mei, in toti acesti ani, toate recmandatele si coletele mi le ridicam de la Ghiseul UNU, de unde plm sa imi dau eu seama ca pe recomandata mea mototolita si din scrisul ala de doctor ca scrie Ghiseul DOI? Frate, mor…

Bun, m-am dus glont la Ghiseul numarul DOI, si umil si smerit, cu o privire de caine batut, mi-am cerut scuze ca ma bag in fata si am obtinut locul intai la coada dupaacceptul unei tanti. Cu toate acestea, chioscara de la Ghiseul DOI imi tranteste un  “Sa stati la coada va rog, nu e vina noastra ca nu stiti sa cititi”. Blasfemieeeeee, i-am umplut geamul de scuipat si am intrebat-o la ce Ghiseu lucreaza nea’ doctoru ce mi-a scris acea reteta… ca nu-i vina mea fratilor ca in loc de cateva  cuvinte, pe recomandata era desenat un fel de bastonas urmat  de un cerc intrerupt care cica ar insemna “Ghiseul DOI”. In fine, pana la urma m-a servit, am multumit si am plecat!

2. Am un card de 512 stricat dar in garantie

In octombrie mi-am luat la pachet un k800i cu card de 512 & other shits. Acum vreo 2 luni mi-a “murit” cardul si profitand de faptul ca tot ma aflam prin zona, m-am decis sa dau o raita pe la firma de unde l-am achizitionat.

Problema: card cumparat la pachet cu tot cu telefon, card de 512  – “busit” – aflat in garantie.

Rezolvare: “Aveti nevoie de factura, cardul stricat si telefonul. Telefonul va fi trimis in Bucuresti unde, din pacate, va sta minim 10 zile”

Logica: Cum pana mea sa imi trimit cardul la service in Bucuresti? Cu tot cu telefon? Ce cretin a gandit-o pe asta? Cardul costa cam 35 RON adica un pic mai putin decat benzina consumata de curier . Si pun pariu ca mi-ar tine telefonul o luna in service. Ma pis, mai bine imi iau alt card si gata…

3. Coada la BCR

Trei ghisee, doua cozi. Ma pun sa formez coada la Ghiseul trei avand grija sa tin un metru juma distanta pentru confidentialitate si poc… la un moment dat vine o ceata de şurubari si dă-i si formeaza o coada in forma de gramada de rugby la ghiseele unu si doi. Ce limita? Ce confidentialitate? Da-i cu miros de transpiratie si scuturari de caciula.  “Hai aici bai, uite ce domnisoara draguta”! Am inceput sa ma cam enervez si sa ma gandesc ca astia imediat incep sa se imbarbateze, sa faca calcule si sa isi intinda gramada spre ghiseul meu. Nu am apucat sa gandesc, gloata era in stanga, cand ma uit in dreapta, se formase deja o alta coada (tot fara limita aia de confidentialitate, desigur) inceputa de o tanti capsunara insotita de fiul ei. Imi vine randul la ghiseu dar nu apuc sa fac un pas ca hop, ţaţa noastra cu buletinul si niste foi vanturate prin aer se repede in fata mea. Cand am batut-o un pic pe umar si am pus-o sa citeasca afisul ala explicandu-i care-i faza cu coada , s-a rotait, a mormait ceva si si-a infipt foile in fata functionarei.

Bai, deci…sa nu-i futi un cap in gura saluti toti stramosii? Sa nu mai vorbesc de turma de tarani cu carduri expirate ce urlau pe la ghiseele unu si doi. Eu cred ca romanul asta si-a format o adevarata strategie pe timpul comunistilor. Vorbesc de strategia de stat la cozi, desigur. Oare cand ne vom invata sa respectam pe cei din jurul nostru? Oare cand vom invata ce e aia civilizatie? Ne mai intrebam de ce toti functionarii au nervii incordati si se poarta urat cu clientii. Pai uite de ce…

Mi-am terminat intr-un bun sfarsit treaba si m-am grabit spre birou in timp ce mancam un sandwich rece/semi-reincalzit de la o binecunoscuta firma de junk food din Brasov!

Au fost cele mai reusite doua ore si jumatate din aceasta zi. Traiasca societatea romaneasca ……Thiiiis issss Spartaaaaaaaaaa! Fmm de inapti…

Links - 09.03.2008

  • Video: Cine zicea ca nu avem copii talentati? – link [wtf]
  • Video: Cum sa NU realimentezi un avion – link [wtf]
  • Video: Asta vreau de ziua mea – link [amazing/fun]
  • Video: De ce conduc femeile prost? Oare pentru ca sunt isterice? – link [wtf]
  • Video: O fetita in varsta de 1 an si 5 luni poate sa citeasca – link [amazing]
Tags: , , , ,

website statistics

Creative Commons License
Personal blog by fulgerica is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Romania License.