
Suntem o familie de tineri in varsta de 23 – ea – respectiv 28 de ani – el. Din cauza unei crize financiare prin care trecem suntem dispusi sa ingrijim o doamna singura, in varsta in schimbul locuintei acesteia, deci cu ramanere in spatiul locativ (de preferat sectorul 1). Facem act notarial si dorim seriozitate. Persoanele interesate ne pot contacta la numerele de telefon: 021.xxx.4112 sau 07XX83xx42
Respectivul cuplu doreste seriozitate dar seriozitatea nu ar trebui sa vina tocmai de la ei? Nu suna mai bine cu “oferim seriozitate” decat “dorim seriozitate”? Sa presupunem ca cei doi ajung sa ingrijeasca o batrana dar stau si ma intreb: oare dupa 5-10 ani nu incep sa le treaca oaresce idei prin cap si ma refer aici la idei criminale la adresa micului obstacol ce sta in calea imbogatirii lor? Metode sunt destule slava Domnului plus ca de cand cu HBO-ul asta + cazul Elodia devenim tot mai convinsi ca exista crima perfecta. 😀
Suntem in 2008, cati dintre voi ar fi dispusi sa faca asa ceva in acest moment? Acum sincer, cum vedeti voi situatia de mai sus? V-ati dedica urmatoarea decada din viata voastra ingrijind o batrana sau mai degraba muncind ca sa puteti platiti un credit? Nu de alta dar se pare ca rezultatul ar fi cam acelasi: un apartament.