Fulgerica Nobody is Perfect, I am Nobody

Links - 09.01.2008

  • Site: Pentru cei ce folosesc PayPal ii anunt ca exista si paypalsucks.com deunde pot afla anumite chestii interesante- link [wtf] via JohnDoe
  • Video: Sa ne “distram” cu cinci reclame canadiene. Luati copiii de langa voi! – link [wtf]
  • Poza: Amazon ne recomanda – link [fun] thx to Atryx
  • Poze: Cea mai mare si cea mai tare – link [amazing] thx to Vis Urat
  • Video: Geeks din toata lumea, uniti-va! – link [fun]

Orange-Prepay-si-Mesageria-vocala

Astazi am achizitionat o cartela Orange Prepay si fiind constient de ce injuraturi imi iau daca sunt sunat si nu raspund, m-am gandit sa dezactivez minunatul serviciu de mesagerie vocala pe care il uraste toata lumea. Buuun! Zis si facut, caut in manualul ce insoteste pachetul dar nu gasesc nimic legat de activare/dezactivare. Ma apuc si sun la 200 si astept cuminte cunoscuta turuiala pana ce tanti robot ajunge la capitolul “pentru a activa sau dezactiva mesageria vocala sau pentru a-i modifica timpul de reactie apasati tasta 5 (cinci)”. Pentru a afla in ce stare se afla mesageria mea, apas tasta cinci cu incredere iar tanti zice ca “in prezent serviciul tau de mesagerie vocala este inactiv”. Bun – zic – ce usor a fost. Mesageria era dezactivata si eu ma stresam pe aici degeaba. Hai sa testam! Sun de pe alt numar si surpriza… intra mesageriaaaaa! Ce dragut!

Carevasazica serviciul este inactiv, dar mesageria era perfect functionala si foarte activa. Am luat celalalt telefon si m-am apucat sa sun la Relatii Clienti. Dupa opt minute de asteptare imi raspunde o alta tanti (nu robotu’):

Eu: Saru-mana, am si eu o problema de genul vreau sa dezactivez mesageria vocala de pe o cartela”

Tanti: Desigur, presupun ca tocmai ati cumparat o cartela Orange Prepay”

» Read the rest of the entry..

un-tren-trece-peste-un-copil

In mod normal nu as promova asa ceva. Ideea e ca nu prea vezi in fiecare zi cum un tren trece peste un copil.
Copchilul retard din imaginile urmatoare se expune unui pericol pe care nu pare a-l constientiza. Nu stiu cati dintre noi ar face asa ceva (sper ca nimeni) dar daca ar fi sa ma pun in pielea lui, m-ar lua cu fiori. Ce s-ar fi intamplat daca nu s-ar fi pus exact pe mijlocul sinelor? Sau ce s-ar fi intamplat daca urma sa fie agatat de vreo creanga sau cine stie…vreun furtunas sau cablu ce atarna dintr-un vagon.

Dragi parinti, educati-va copiii sau tineti-i in casa! 😉

» Read the rest of the entry..

Links - 08.01.2008

  • Site: Blogul melcilor – adica cum se cresc, ce mananca & chestii interesante pentru orice crescator de melci. Ciudat este ca se fac o gramada de bani din asa ceva. – link [interesant/wtf]
  • Blog Post: “Ghidul turistului bucurestean in Constanta”link [interesant/fun]
  • Video: O dubita cu multi “ochi” – link [amazing]
  • Poza: What’s Up Doc? – link [fun]
  • Blog post: Uitati aici monitor! Un prototip prezentat la CES 2008 dar….wow! – link [amazing/wtf] thx to Atryx

 Bloggerii trag semnale de alarma

Oare ce s-ar intampla daca am incepe toti sa boicotam Caile Ferate Romane? Stiati ca un bilet Timisoara – Iasi costa aproape 3 (TREI) milioane lei? Adica 300 RON?

Iar de banii astia primesti:

  • jeg
  • mizerie
  • caldura de 50 de grade in compartimente, pentru ca aici exista butoane de caldura care au doar doua pozitii: inchis/deschis.
  • – 20 grade pe hol
  • mizerie
  • jeg

Va invit sa cititi doua articole extrem de graitoare: la visurat & subiectiv.

P.S. Nu am inteles niciodata de ce sistemul de vanzare de bilete al idiotilor de la CFR umple 3 vagoane cu calatori iar celalalte 7 raman goale. Inteleg ca biletele se vand in ordine dar nu exista un om cu capul pe umeri sa gandeasca situatia? Upss…poate ca exista dar ca nu se inchesuie cu muritorii de rand intr-un asa numit tren “al groazei” – vorba lu’ visurat.

Inca o chestie. Pe hol pute a hoit dar eu nu am voie sa fumez! How cool is that?Â

Si inca o chestie: de ce nu am vazut chestiile astea in mass media? La tv sau in ziare? Ce se intampla?

Inca o chestie mica: cu aia 100 euro zbori cu o companie low-cost (daca te tine! cu toate scandalurile de moment)

Links - 07.01.2008

  • Video: Vis Urat cel blond si urat 0 face in direct – link [felicitari]
  • Blog post: Sa ne amintim in ce tara traim – “Cristian, Liviu si Gheorghe, fata in fata cu infractorii extraterestri” – link [wtf]
  • Video: Mozart la chitara bas – link [amazing]
  • Video: “No time for nuts”link [fun]
  • Poza: I am bad link [fun]

Links – 05.01.2008

06 Jan Uncategorized No comment

Links - 05.01.2008

  • Poza: Sanatate – link [amazing]
  • Video: Si turcii au probleme cu zapada – link [wtf]
  • Video: Masina Tv facuta de japonezi – link [amazing]
  • Site: Va recomand sa va imbunatatiti aptitudinile pe site-ul asta- link [interesant]
  • Poza zilei: Flori inghetate – link [interesant]


Links - 30.12.2007

  • Blog post: Oradeanul face previziuni pe 2008. De fulgerica nu zice nimic pentru ca imi vrea binele. 😉 – link [interesant/fun]
  • Poza: A smile in the sky – link [amazing]
  • Video: Moo Boo the Cow – link [fun]
  • Poze: In Rusia a inghetat marea – link [amazing]
  • Video: “Super High Me” trailer – e pe bune – link [interesant]
  • Video: Arta la japonezi – link [fun/wtf]

Links - 29.12.2007

  • Video: Al dreaq maus – link [fun]
  • Poze: Concurs de Photoshop – link [wtf]
  • Video: Cel mai urat caine al anului 2007 – link [wtf]
  • Video: O urmarire obisnuita doar ca se merge mult in marsarier iar masina urmarita e o limuzina – link [amazing] thx to Tudor
  • Video: Un fel de pilot – link [fun] thx to piticu

Links - 28.12.2007

  • Poza zilei: My preciouslink [fun/wtf]
  • Video: Un hot adoarme la locul faptei si este gasit de… – link [fun/wtf]
  • Poze: “Ninth floor” galerie foto – si daca tot ajungeti acolo va invit sa rasfoiti tot siteul – link [amazing/interesant]
  • Video: “Charlie bit me” (cu accent englezesc) – link [fun]
  • Poza: Ceata londoneza isi face simtita prezenta in Seara de Ajun – link [amazing]


website statistics

Creative Commons License
Personal blog by fulgerica is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Romania License.