
Astazi am achizitionat o cartela Orange Prepay si fiind constient de ce injuraturi imi iau daca sunt sunat si nu raspund, m-am gandit sa dezactivez minunatul serviciu de mesagerie vocala pe care il uraste toata lumea. Buuun! Zis si facut, caut in manualul ce insoteste pachetul dar nu gasesc nimic legat de activare/dezactivare. Ma apuc si sun la 200 si astept cuminte cunoscuta turuiala pana ce tanti robot ajunge la capitolul “pentru a activa sau dezactiva mesageria vocala sau pentru a-i modifica timpul de reactie apasati tasta 5 (cinci)”. Pentru a afla in ce stare se afla mesageria mea, apas tasta cinci cu incredere iar tanti zice ca “in prezent serviciul tau de mesagerie vocala este inactiv”. Bun – zic – ce usor a fost. Mesageria era dezactivata si eu ma stresam pe aici degeaba. Hai sa testam! Sun de pe alt numar si surpriza… intra mesageriaaaaa! Ce dragut!
Carevasazica serviciul este inactiv, dar mesageria era perfect functionala si foarte activa. Am luat celalalt telefon si m-am apucat sa sun la Relatii Clienti. Dupa opt minute de asteptare imi raspunde o alta tanti (nu robotu’):
Eu: Saru-mana, am si eu o problema de genul vreau sa dezactivez mesageria vocala de pe o cartela”
Tanti: Desigur, presupun ca tocmai ati cumparat o cartela Orange Prepay”
» Read the rest of the entry..