Fulgerica Nobody is Perfect, I am Nobody

Links - 21.01.2008

  • Video: Siberia – La -44 grade Celsius nu mai rade nimeni de caciula ta cea mare – link [amazing]
  • Video: Japonezii sunt fenomenali – link [amazing]
  • Poza: Un calator clandestin intr-un troleu din Brasov – un soarec – link [fun/wtf]
  • Video: Omul cu mingea de ping-pong – link [amazing] thx to Emil
  • Poza: Freaks on hi5 – link [fun/wtf] thx to Pui

Links - 19.01.2008

  • Blog post: O viata distrusa cu un clicklink [interesant]
  • Video: Un trick ce-l puteti folosi la petreceri, intre prieteni – link [amazing]
  • Video: Melodia asta imi aduce aminte de copilarie – Lambadalink [interesant]
  • Video: Dragi copii, iarna inca nu s-a sfarsit. – link [fun]
  • Video: Va era dor de o bataie adevarata? – link [wtf]

Links – 17.01.2008

18 Jan Uncategorized 7 comments

Links - 17.01.2008

  • Video: Furtuna de nisip in Sudan – link [amazing]
  • Video: Trei hoti isi fac de cap intr-un magazin – link [amazing/wtf]
  • Video: O Dacie inghetata – link [wtf/amazing] thx to Emil
  • Poza: Ce naiba sunt astea? – link [wtf]
  • Video: Black Beauty vs. Boeing 777 – link [amazing/interesant]


Links - 16.01.2008

  • Video: Asa arata un  politai rus – Me-Igor/You-deadlink [wtf]
  • Video: Sistem de parcare pentru doamne si domnisoare – link [amazing]
  • Video: Let there be lightlink [fun] thx to liviug
  • Video: Cel mai norocos om din lume – link [amazing]
  • Video: Reclama cu putere – link [amazing/wtf]

Links - 15.01.2008

  • Video: Aterizare pe timp de ceata – vedere din cockpit – link [amazing]
  • Video: Children see. Children do!link [interesant] thx to carmen
  • Video: Un atlet cu ambele picioare amputate a fost descalificat pentru J.O. – link [interesant/wtf] thx to Atryx
  • Video: Avem simtul umorului, meritam si noi asa ceva – link [interesant/fun]
  • Blog Post: Nu ai inca blog? Nu stii de unde sa incepi? Atunci citeste articolul asta – link [interesant]

Hi5 devine grotesc

Povestea de dragoste a celor doi continua, de fapt are un final dramatic: el ne ureaza toate cele bune din  spatele gratiilor iar minora se afla undeva in Italia – Parma.

Ce poveste frumoasa, nu? 😀

thx b  

Cu casa pe tricicleta

Cand esti chinez si stii ce e aia inghesuiala, esti foarte multumit de inventia ta. Acest mic designer din Hong Kong a construit o casa si a anexat-o unei triciclete. Dupa ce ca e mica, aceasta casa are o usa, o fereastra, un birou si un pat. Ideala pentru un chinez burlac, mic, necajit si fara chiosc in interiorul complexului Europa.

Sunt european si pe deasupra am probleme cu spatiile inguste deci cred ca as folosi aceasta casa pe post de scrumiera.

» Read the rest of the entry..

Links - 12.01.2008

  • Poza: Biker – link [fun]
  • Video: Un japonez are un animal de casa. Asa si? – link [wtf]
  • Poze: Va mai aduceti aminte de seria Final Destination? – link [wtf]
  • Stire: Ghita Muresan e mic copil… – link [amazing]
  • Poze: Anul 2009 – CindyLauper arata ca bunica-mea! – link [wtf]

Creste taxa de prima inmatriculare

Mai avem de asteptat pana la sfarsitul lunii ca sa vedem ce se intampla cu taxa de prima inmatriculare. Pana atunci:

Guvernul a trimis o scrisoare Comisiei Europene in care prezinta modalitatea finala de calcul a taxei de prima inmatriculare. Valoarea taxei va creste de aproape trei ori in cazul masinilor noi, urmand sa scada proportional cu vechimea, anunta Ministerul de Finante.

La ora actuala, taxa de inmatriculare pentru o masina noua (Euro 4) cu capacitatea cilindrica 1400-1600 cm cubi este cu putin peste 100 euro, in noua forma aceasta creste de aproximativ trei ori. Astfel, aceasta ajunge sa coste un pic mai mult de 400 euro. In schimb, taxa pentru masinile Euro 3 & Euro 2 va ajunge sa scada cu aproximiativ 30 %.

Citeste articolul

Noua grila de calcul a taxei a fost trimisa Comisiei Europene. Aceasta va fi (poate) respinsa pentru ca tot nu s-a renuntat la taxa ci doar s-a modificat. Guvernul trage de timp, poate – poate mai isi umple visteriile, lucru putin probabil. Din cate ati observat si cum era de asteptat, romanii nu s-au inghesuit la  cumparat masini in aceasta luna, tocmai din cauza “vestii” cum ca se va renunta la taxa. Toata piata auto este in asteptare si sunt curios ce anume se va intampla la sfarsitul lunii.

Noi sa fim sanatosi! 😉

Later edit: Oarecum offtopic – uitati aici marketing. 😉

thx to Emil

Links - 10.01.2008

  • Poze: Atat de mici dar totusi nerecomandate copiilor – link [amazing]
  • Video: Mic ghid (un pic exagerat dar extrem de adevarat) – How to eat sushi link [interesant/fun]
  • Stire: Un barbat si-a scapat pretiosul Apple Iphone intre sinele unui metrou. Ghiciti ce a urmat! – link [wtf]
  • Video: Mecanismul pizdii – cica-i un discurs cu mari cugetari – link [fun]
  • Video: Un magar hipnotizat – link [fun] thx to Emil

website statistics

Creative Commons License
Personal blog by fulgerica is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Romania License.