Fulgerica Nobody is Perfect, I am Nobody

Uitati aici monstra de intelepciune si desteptaciune. Care este!

» Citeste mai departe..

Acum cateva zile, pe langa Volvo-ul pe caredeja troneaza praful a mai aparut o masina sechestrata in fata aceleiasi Banci Transilvania de la Onyx –  Strada 13 Decembrie, Nr. 17 – Brasov.

Deci devine tot mai clar un lucru: romanii nu-si platesc datoriile.


» Citeste mai departe..

Every 45 seconds a black man enters an elevator…

Spuneti “NU” rasismului.
» Citeste mai departe..

Tags: , ,

Le-a zis-o Mihaela Radulescu si avea dreptate. Totul a pornit de aici, o poza facuta in Photoshop pe care cei de la Antena2 au preluat-o (fara sursa, desigur) si au afisat-o intr-o emisiune, dupa care au sunat fata sa o intrebe daca e adevarat ce scrie acolo.

Lame fratica!

Pe mine ma dispera in schimb si aerul ala de mamica/parinte grijuliu redat de exprimarea “Măi copii!” folosit de Raduleasca. Oare asa am sa incep sa va apelez si eu daca ma deranjati de la “un shooting”? 😀

Lame also!

» Citeste mai departe..

  • Video: Asta nu e porcul ala din Lion King? Timba? – link [fun]
  • Poze: You are what you eat – link [photo of the day]
  • Video: Acesta este un Quadski link [interesant]
  • Video: Reclama asta o stiti de asta vara. Acum puteti vedea varianta “Director’s cut” – link [interesant]
  • Stire: In Sicilia iti poti cumpara o casa cu doar un euro. Aflati de ce! – link [interesant]

Nu disperati, sunt sigur ca metoda se poate aplica si la Logan sau la orice alta masina. Fie!

» Citeste mai departe..

Carevasazica Jean Claude Van Damme s-a gandit sa iasa din  obscuritate si s-ar parea ca o sa-l vedem in curand  intr-un film in care se interpreteaza chiar pe el. Daca tot e un film despre viata lui oare o sa pomeneasca  si despre  episodul ala in care a luat bataie de la niste smecherasi romani prin Bucuresti? Se zice ca ar fi cel mai bun film al sau din ultimul timp. Sunt tare curios…

Imdb link

» Citeste mai departe..

Sono.ro lanseaza un concurs pentru bloggeri din urma caruia va puteti “trezi” cu o pereche de boxe de toata frumusetea.

Tot ce aveti de facut este sa sa publicati pe blogul vostru un video, o poza sau o poveste despre o folosire neconventionala a boxelor. In articolul fiecaruia trebuie pus un link catre sono.ro si unul catre pagina de concurs unde cititorii vostri/prietenii va vor putea  vota.

Mai multe detalii gasiti chiar pe pagina de concurs.

Legat de participarea mea: singura folosire neconventionala a boxelor mele a fost atunci cand cei doi papagali de care aveam grija s-au decis sa foloseasca o parte din sistemul surround (inaltele ce le tin suspendate) pe post  de pista de aterizare  si loc de recreere. Stiti ca exista acizi in gainatul ala asa ca, inevitabil, I-am “zburat” pe baieti ( nu aveam timp de ei, nu de alta si in plus fata de asta, le-am fost baby sitter cat timp stapana lor a fost in concediu. Deci nici macar nu erau ai mei 😀 ).

Succes tuturor la concurs si nu uitati sa va trageti prietenii aproape! Mai multe voturi, mai multe sanse! Nu?

Later edit: 10 moduri creative de folosire a boxelor sunt prezentate aici.

Tags: , , ,

  • Poza: Ce naiba e in salata mea? – link [wtf]
  • Flash: Va plac paianjenii? – link [amazing/fun]
  • Video: Base Jump-ul poate fi periculos – link [wtf]
  • Stire: Sfarsitul lumii se amana un pic pana pe 21 Octombrie- link [interesant]
  • Video: Fake or real. Do we really care? – link [hot/18+]



Sigur. Ne vedem acolo!
Later edit: Si totusi, care ar fi ultimul lucru pe care l-ati face inainte de marele moment? 🙂
Dar totusi, ha sa o luam logic: Ati mai auzit cazuri in care o civilizatie investeste sapte miliarde de euro intr-un proiect cu ajutorul caruia sa se autodistruga? 😀
Hai mah…

Auziti ca maine la ora 10 pornesc protonii in cursa. Pana atunci avem timp sa reflectam.

website statistics

Creative Commons License
Personal blog by fulgerica is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Romania License.