Acum cateva zile, pe langa Volvo-ul pe caredeja troneaza praful a mai aparut o masina sechestrata in fata aceleiasi Banci Transilvania de la Onyx – Strada 13 Decembrie, Nr. 17 – Brasov.
Deci devine tot mai clar un lucru: romanii nu-si platesc datoriile.
Le-a zis-o Mihaela Radulescu si avea dreptate. Totul a pornit de aici, o poza facuta in Photoshop pe care cei de la Antena2 au preluat-o (fara sursa, desigur) si au afisat-o intr-o emisiune, dupa care au sunat fata sa o intrebe daca e adevarat ce scrie acolo.
Lame fratica!
Pe mine ma dispera in schimb si aerul ala de mamica/parinte grijuliu redat de exprimarea “Măi copii!” folosit de Raduleasca. Oare asa am sa incep sa va apelez si eu daca ma deranjati de la “un shooting”? 😀
Lame also!
- Video: Asta nu e porcul ala din Lion King? Timba? – link [fun]
- Poze: You are what you eat – link [photo of the day]
- Video: Acesta este un Quadski – link [interesant]
- Video: Reclama asta o stiti de asta vara. Acum puteti vedea varianta “Director’s cut” – link [interesant]
- Stire: In Sicilia iti poti cumpara o casa cu doar un euro. Aflati de ce! – link [interesant]
Nu disperati, sunt sigur ca metoda se poate aplica si la Logan sau la orice alta masina. Fie!
Carevasazica Jean Claude Van Damme s-a gandit sa iasa din obscuritate si s-ar parea ca o sa-l vedem in curand intr-un film in care se interpreteaza chiar pe el. Daca tot e un film despre viata lui oare o sa pomeneasca si despre episodul ala in care a luat bataie de la niste smecherasi romani prin Bucuresti? Se zice ca ar fi cel mai bun film al sau din ultimul timp. Sunt tare curios…
Sono.ro lanseaza un concurs pentru bloggeri din urma caruia va puteti “trezi” cu o pereche de boxe de toata frumusetea.
Tot ce aveti de facut este sa sa publicati pe blogul vostru un video, o poza sau o poveste despre o folosire neconventionala a boxelor. In articolul fiecaruia trebuie pus un link catre sono.ro si unul catre pagina de concurs unde cititorii vostri/prietenii va vor putea vota.
Mai multe detalii gasiti chiar pe pagina de concurs.
Legat de participarea mea: singura folosire neconventionala a boxelor mele a fost atunci cand cei doi papagali de care aveam grija s-au decis sa foloseasca o parte din sistemul surround (inaltele ce le tin suspendate) pe post de pista de aterizare si loc de recreere. Stiti ca exista acizi in gainatul ala asa ca, inevitabil, I-am “zburat” pe baieti ( nu aveam timp de ei, nu de alta si in plus fata de asta, le-am fost baby sitter cat timp stapana lor a fost in concediu. Deci nici macar nu erau ai mei 😀 ).
Succes tuturor la concurs si nu uitati sa va trageti prietenii aproape! Mai multe voturi, mai multe sanse! Nu?
Later edit: 10 moduri creative de folosire a boxelor sunt prezentate aici.

Sigur. Ne vedem acolo!
Later edit: Si totusi, care ar fi ultimul lucru pe care l-ati face inainte de marele moment? 🙂
Dar totusi, ha sa o luam logic: Ati mai auzit cazuri in care o civilizatie investeste sapte miliarde de euro intr-un proiect cu ajutorul caruia sa se autodistruga? 😀
Hai mah…
Auziti ca maine la ora 10 pornesc protonii in cursa. Pana atunci avem timp sa reflectam.

















