Fulgerica Nobody is Perfect, I am Nobody

Va era frig?

Nu stiu daca ati observat dar incepand de vinerea trecuta au cam inceput sa ne inghete nadragii pe noi. Dar cica de maine – zic specialistii – se face cald iar vineri o sa avem chiar si 14 grade. Holy Shmoly…tha’ts hot m4n…..

Pana apare soarele, sa privim totusi ce se intampla pe la canadieni. Ia priviti cum se comporta o galeata de apa fiarta, aruncata la 2-3 metri in aer! Dupa cum bine ati intuit, aceasta ingheata instant.

» Citeste mai departe..

Links - 18.02.2008

  • Poza: Romanii sunt mari turisti – link [fun] thx to Ionut
  • Poze: The Deadly Huashan Hiking Trail – link [amazing] thx to Angel
  • Site: Cele mai crancene metode de tortura folosite vreodata – link [interesant]
  • Video: Asta-i pe bune? Nu-mi dau seama.. – link [amazing/wtf]
  • Site: Un mic tutorial de photoshop. Stiu persoane interesate de asa ceva 😉 . – link [interesant/18+]

Cu sursa sau fara?

E bun si watermarku’ la ceva!

Cica azi, la emisiunea lu’ Morar “Rai da’ buni” de pe Antena 2, s-a dezbatut o anume chestiune la ei in emisiune. Subiectul principal: nu il stiu. Cert este ca pe ecran trona mare si frumos o poza de pe blogul meu. Momentul a fost imortalizat cu un Sony Ericsson K800i insa calitatea e un pic cam jalnica. 😉

Cu sursa sau fara?

Emisiunea se da in reluare la ora 1:30 pe acelasi canal. Daca cineva e treaz si are chef sa faca si o captura video, ii raman dator. 😉 Poate aflam mai multe detalii, nu strica niciodata. 😉

Later edit: Ma simt nevoit sa fac o adaugire. Poza ce o vedeti este facuta unui televizor. Televizorul rula pe canalul Antena 2. Watermark-ul din poza este cel vazut la televizor, nu este aplicat ulterior.

Lee: DOH!

[thx Mirela pentru poza]

Tags:

Lichidare credit la Raiffeisen Bank-reclamatie

Dragi romani, cititori, creditori..s.am.d…… astazi postam o geniala reclamatie facuta de catre un onest client al unei renumite banci aflate pe teritoriul mult iubitei noastre tari. Nu ezitati sa-l folositi ca exemplu mai ales ca majoritatea celor dintre noi se vor izbi / s-au izbit deja de astfel de situatii 😉 .

Lichidare credit la Raiffeisen Bank- reclamatie

Buna ziua,

Numele meu este Iulian Bajan si am luat un credit de nevoi
personale de la dumneavosatra in valoare de 1300E la inceputul anului trecut
platind ratele intocmai si la timp. La sfarsitul acestui an in jur de 10
Decembrie am mers la sucursala dumneavostra din zona Muncii pentru a achita
integral creditul si lichida/inchide contul. Dupa cateva minute de
asteptare, perioada in care angajatii dumneavoastra se intrebau intre ei ce
trebuie sa faca – intrebari la care trebuie sa zic ca si-au gasit foarte
greu raspunsurile si mai mult cred ca nici alea nu au fost bune [cum avea sa
se dovedeasca mai tarzaiu] – am primt o cerereTIP pe o foaie A4 pe care mi
s-a cerut sa o completez, lucru si facut dealtfel.
» Citeste mai departe..

Tags:

Extreme parking
Uitati-va un pic la japonezii astia cat de inapti sunt! Nu inteleg cum de nu pot sa “bage” o masina lata de 170 cm intr-un spatiu ingust de 172. E floare la ureche, orice femeie ar rade de ei. 🙂

» Citeste mai departe..

Tags:

Links - 17.02.2008

  • Video: Apare “Jumper” (deja e pe torrenti) – link [interesant]
  • Site: Concurs pentru fete – link [interesant/fun]
  • Video: Atat de normal dar foarte inspaimantator in slow-motion – link [amazing]
  • Video: Pisicile Ninja – link [fun]
  • Audio: Stefan cel Mare in ungureste – link [fun] thx to Mihalcea

Oh-la-la

Pilotul francez al acestui Cobra se joaca cu viata soldatilor ce-i transporta. Nu exagerez deloc cand zic asta, priviti-l cum piloteaza: aproape ca atinge pamantul la manevra aia riscanta. O face de parca nu ar avea nimic de pierdut si de parca nu ar avea familie acasa. Ori e tampit ori e extrem de bun!

“Oh-la-la!”

» Citeste mai departe..

Tags:

Bigfoot in Romania!

Me and my cousin got stuck in the snow in Lepsa, Vrancea. While I was makin fun of Andrei (who wasn’t able to get the car on the road) we saw something in the woods…

Observ ca astia din Muntii Vrancei inchiriaza acelasi costum turistilor. Oare nu pute?

Poate vrancenii vor sa isi dezvolte un nou obiectiv turistic, cine stie?! Propun o repetitie cu Monstrul din Loch Ness prin raul Dambovita. Poate iese un ban cinstit… care se baga la tesut costume’?
» Citeste mai departe..

Tags:

Indiana Jones And The Kingdom Of The Crystal Skull Trailer

Is finally here!!!

Trailerul, caci despre el e vorba. Indiana Jones And The Kingdom Of The Crystal Skull se lanseaza pe 22 Mai 2008 in State. Data lansarii oficiale in Romania nu este inca cunoscuta dar romanul e descurcaret si il gaseste singur pe torrente. 😀 Trailerul pare a fi oficial. Spun asta deoarece l-am gasit hostat pe site-ul oficial cat si pe Yahoo Movies.
» Citeste mai departe..

Tags:

Senzational

Ganditi-va ca doar la OTV se poate intampla asta. Acum imi dau eu seama de ce emisiunea lu’ Dan Diaconescu e atat de senzationala. Priviti un pic captura urmatoare si explicati-mi si mie de ce mortu e la telefon.

» Citeste mai departe..

website statistics

Creative Commons License
Personal blog by fulgerica is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Romania License.