Fulgerica Nobody is Perfect, I am Nobody

Links - 14.02.2008

  • Video: Un politist american face exces de zel – link [wtf]
  • Poza: Un moment de cumpana pentru toti crestinii – link [amazing]
  • Stire: Cele mai romantice restaurante din lume – link [interesant]
  • Video: Voci de neuitat – link [fun]
  • Poze: Accidente ciudate- link [interesant]

666 cititori prin Feed

Motiv de sarbatoare: 666 abonati prin feed. Stiu, aduce noroc . 🙂

Si pentru ca tot veni vorba de abonati si feeduri, Yoyolino a realizat top al blogurilor, bazat pe numarul de cititori de feed. Anul trecut, pe vremea asta aceste bloguri afisau un numar de 2 ori mai mic decat cel actual. Un lucru e cert: blogurile prind putere in Romania. 😉

Daca inca nu folositit un feed reader sau inca nu stiti ce e ala feed (desi ma indoiesc) recomand spre citire:

Ce este un feed si cum il folosesc

Tutorial feedburner

Tags: ,

Let me be your Valentine

Astazi este o zi speciala in care toata lumea se bucura ca cheltuie un ban, una din cele mai comerciale zi ale anului. Sa multumim americanilor ca ne lasa sa le importam sarbatorile!

Chiar, voi ce faceti in aceasta minunata zi? Poate aveti chef sa lasati un comentariu, le dati idei celor ce inca nu au planuri si nu au mai gasit loc la restaurant. 😉 Sau de ce nu, manifestati-va dezaprobul fata de crunt-iubita sarbatoare.

Si un bonus, ca ati fost cuminti 😉 .

Tags:

Links - 13.02.2008

  • Video: O broscuta cu trei capete – link [amazing/wtf]
  • Video: Miss Carnival 2008 – link [hot/18+]
  • Video: Viralul de Valentine’s Day – link [fun]
  • Video: Un duel ciudat intr-un loc ciudat – link [wtf] thx to Emil
Tags: , , ,

https://fulgerica.com/wp-content/uploads/2008/01/plm.jpg

Am avut ceva probleme cu WordPressul, timp de 4 ore nu s-a putut comenta. Nu stiam ce e cu linistea asta. 😀

Btw, stie careva ce rol au liniile astea?

php_flag eaccelerator.enable 0

php_flag eaccelerator.optimizer 0

Grea e viata de blogger! 😀

Hai sa zgariem masini
Astazi dezbatem un subiect extrem de arzator si anume “Ce ne facem cu cei ce ne zgarie masinile?”

Se stie ca orice sofer din Bucuresti (si nu numai) se pune seara in pat dar gandul ii este inca la frumoasa lui masina si la recenta conversatie cu vecinul agitat ce tocmai urlase la el ca i-a ocupat locul de parcare. Ca degeaba platise pentru locul ala de parcare, ca boul ala zicea ca “i-o muta”, ca acolo s-a nascut mă-sa, ca bla bla si blabla si iar bla. Stiti foarte bine despre ce vorbesc .

Am primit pe mail un flagrant. In caz ca cineva doreste sa mearga la Politie si sa faca o plangere, are o dovada. Locatia este strada Dristorului, Bucuresti.

Baiatul din imagine negasind loc liber de parcare s-a apucat sa zgarie masinile celor mai norocosi ca el. Tin sa precizez ca pana sa apuc sa-l filmez mai zgariase trei. Totul s-a intamplat duminica 3.02.2008, in fata blocului 63 de pe strada Dristorului, Bucuresti.

Priviti-l pe urmatorul individ. Prefera sa isi piarda 15 minute din pretiosul sau timp zgariind masini, in loc sa mearga in casa si sa-si vada de lucru. Ce oameni tata!

» Citeste mai departe..

Tags: ,

Cine i-o trage de Valentine’s Day? - raspuns
A aparut un ardelean care doreste sa-i explice fetei unele lucruri. Chiar daca o face cam poticnit si fara sa citeasca de pe o foaie un eventual discurs, ardeleanul nostru puncteaza bine asupra unor lucruri.

Vorba lui: “Daca ai cohones, atunci…” sau “Am ras juma’ de ora cand am vazut videoclipul ala..”

Am uitat sa va avertizez ca limbajul folosit este cam inadecvat. Domnisoarele timide sa puna mana la gura urechi. 😉

» Citeste mai departe..

Cine i-o trage de Valentine’s Day?

“Imi place sa ma f..t dar..nu sunt curva”

Un viral de pe Apropo Tv. Veti putea viziona cererea/oferta unei domnisoare care face parte exact din categoria femeilor ce le urăsc. Adica cele care se deosebesc prin vorbarie multa (englezo-romana aia care “rupe”), teatru ieftin, gesturi de mironosita, multe virgule, “aaaaaaa”-uri si “deci”-uri in exprimare plus multe alte figuri. E cat se poate de clar ca tipa cere palme, nu se cade ca o femeie sa exporte limbajul folosit in pat, pe strada. (Si internetul e tot o strada pana la urma…)

» Citeste mai departe..

Links - 12.02.2008

  • Site: S-a tot vorbit in blogosfera despre acest lucru – link [fun] thx to Atryx
  • Blog post: Pentru fete – “Cum să­-ţi faci o codiţă sofisticată?” – tehnica explicata de un nene cam gay – link [wtf]
  • Video: Grasi Slabanogi cu prea mult timp liber la dispozitie – link [fun]
  • Poze: O reteta scotiana pentru toti cei ce vor sa slabeasca – link [wtf]
  • Video: Evolutia in 5 minute – link [amazing/interesant]

Little Musca Man

Un titlu ciudat veti zice dar asta mi-a trecut prin cap cand am vazut titlul sursei.

Parerea mea este ca doar la indieni putem vedea astfel de minunatii. Sunt peste un miliard, va dati seama care-i posibilitatea sa intalnesti cate un freak p’acolo.

Dar sa trecem la subiect: Vi-l prezentam pe cel mai mic “muscleman” din lume. La doar 9 kile poate sa ridice (singur) 1.5 kg. Ca sa se mentina in forma, face acest lucru in fiecare zi. Bun asa!

» Citeste mai departe..

website statistics

Creative Commons License
Personal blog by fulgerica is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Romania License.