Adam si Eva, sarpele, peisajul de vis…toate sunt aici. Sunteti curiosi ce s-a intamplat de fapt? 🙂
» Citeste mai departe..
Am ramas masca la faza urmatoare: patru telefoane sunt puse in cerc iar in mijllocul cercului se afla un Iphone. Mesenii incep sa sune pe Iphone si minune: popcornul transforma minunatul telefon mobil intr-un PopIphone. Wtf? Si nu e trucat!
» Citeste mai departe..
Segway, trotineta supercomputerizata
Romanii pot cumpara acum una dintre cele mai inovatoare masinarii pentru deplasare produse in ultimii zece ani. Este vorba despre Segway Human Transporter, un soi de trotineta electrica supercomputerizata. Devenita celebra si datorita cazaturii prezidentiale suferite de George Bush la lansarea inventiei in SUA, Segway este prevazuta cu un giroscop, senzori de miscare si motoare electrice de putere, toate acestea asigurandu-i pornirea si oprirea doar prin simpla inclinatie a corpului, nefiind necesare comenzi pentru acceleratie sau frana. Segway a fost deja introdus in unele tari in activitatea politiei sau postei, este folosit de antrenori pentru a se deplasa pe langa sportivi, dar si pentru divertisment. Segway este disponibil in trei variante, HT pentru activitati diverse, Cross-Terrain, pentru teren
accidentat, si Golf Transporter, pentru terenurile de golf.
[sursa]
Nu voi intelege niciodata cum cineva poate sa aiba accident conducand un vehicul construit astfel incat rata de accidentari sa fie zero. Ei bine.. nu si in cazul lui George Bush sau a tipei din clipul urmator. Va avertizez ca imaginile urmatoare nu sunt tocmai digerabile (sunetul face toti banii):
Pe scurt: Muzica produsa cu ajutorul paharelor de cristal umplute mai mult sau mai putin cu apa.
Astazi vizionam Symphony No 5 L.V. Beethoven. Episodul 1 il aveti aici.
- Video: Tipul asta invarte orice pe degete. Nu stiu cum sta cu femeile… – link [amazing]
- Blog post: Morar le zice cu naduf. Are dreptate omu si au zis-o si altii mereu! – link [interesant]
- Video: Daca nu va iese faza cu telefonul & popcornu’ macar incercati asta – link [amazing]
- Blog Post: Dacia nu vrea sa vândă Sandero prin “Rabla” – link [interesant]
- Stire: Uite ca nu numai detinutii romani isi bat cuie in cap – link [wtf]

Am ramas masca la faza urmatoare: patru telefoane sunt puse in cerc iar in mijllocul cercului se afla cateva floricele de porumb. mesenii incep sa sune fiecare pe cate umn telefon si minune: boabele se transforma in popcorn. Wtf? Si nu e trucat!
» Citeste mai departe..
Un plin de benzina – 150 RON
Un pachet de tigari din benzinarie – 5 RON
Lasat nevasta harnica nesupravegheata – Priceless
Pare un titlu misogin daaaaaaaar merita spus inca o data: sa nu o lasati niciodata sa va spele masina pentru ca uitati cum o face . 🙂
» Citeste mai departe..
- Poze: Street art – link [amazing/interesant]
- Video: In India, traversarea caii ferate se face in urmatorul fel: – link [wtf]
- Stire: Copil nascut cu un al doilea penis pe spate – link [wtf]
- Poze: The sky, from above – link [amazing]
- Poze: The Sensuwall – Ceva ce o sa va tina ocupati – link [hot/18+] thx to primaru
Spotul in care barbati cu burti mari si lanturi groase de aur apar intr-o fotografie de fundal intr-un spot de prezentare a nationalei Romaniei a fost retras de pe Youtube de compania Virgin Media, in urma demersurilor ambasadei de la Londra…..
…………
Compania Virgin Media a prezentat vineri scuze ambasadei Romaniei la Londra “pentru orice ofensa” provocata de spotul de prezentare a echipei Romaniei, in care pe fundal apare o fotografie cu barbati cu burti mari si lanturi groase de aur. Ambasada Romaniei la Londra a adresat un protest companiei inca din cursul diminetii de joi, informeaza Adevarul online.
Ieri ne uitam la meci (eu, doi prieteni si cateva beri) si priveam la minunata prestatie a Romaniei. Era calda faza cu “romanian gypsies” si tocmai dezbatusem si noi un pic subiectul de mai sus. La un moment dat, izbucnim in hohote de ras deoarece camera ramane blocata pe urmatorul individ:
» Citeste mai departe..
Se pare ca sambata ce tocmai a trecut, toti bajetii de la IT – Gara Brasov – dormeau pe rupte. Cel putin cat timp am petrecut eu pe acolo, nimeni nu se sinchisea cã cãlatorii nu puteau chestiona panoul cu pricina (Plecari-Sosiri).
Eroare tata! Pozele mai jos!













