Fulgerica Nobody is Perfect, I am Nobody

Links - 18.02.2008

  • Poza: Romanii sunt mari turisti – link [fun] thx to Ionut
  • Poze: The Deadly Huashan Hiking Trail – link [amazing] thx to Angel
  • Site: Cele mai crancene metode de tortura folosite vreodata – link [interesant]
  • Video: Asta-i pe bune? Nu-mi dau seama.. – link [amazing/wtf]
  • Site: Un mic tutorial de photoshop. Stiu persoane interesate de asa ceva 😉 . – link [interesant/18+]

Bigfoot in Romania!

Me and my cousin got stuck in the snow in Lepsa, Vrancea. While I was makin fun of Andrei (who wasn’t able to get the car on the road) we saw something in the woods…

Observ ca astia din Muntii Vrancei inchiriaza acelasi costum turistilor. Oare nu pute?

Poate vrancenii vor sa isi dezvolte un nou obiectiv turistic, cine stie?! Propun o repetitie cu Monstrul din Loch Ness prin raul Dambovita. Poate iese un ban cinstit… care se baga la tesut costume’?
» Read the rest of the entry..

Links - 13.02.2008

  • Video: O broscuta cu trei capete – link [amazing/wtf]
  • Video: Miss Carnival 2008 – link [hot/18+]
  • Video: Viralul de Valentine’s Day – link [fun]
  • Video: Un duel ciudat intr-un loc ciudat – link [wtf] thx to Emil

Hai sa zgariem masini
Astazi dezbatem un subiect extrem de arzator si anume “Ce ne facem cu cei ce ne zgarie masinile?”

Se stie ca orice sofer din Bucuresti (si nu numai) se pune seara in pat dar gandul ii este inca la frumoasa lui masina si la recenta conversatie cu vecinul agitat ce tocmai urlase la el ca i-a ocupat locul de parcare. Ca degeaba platise pentru locul ala de parcare, ca boul ala zicea ca “i-o muta”, ca acolo s-a nascut mă-sa, ca bla bla si blabla si iar bla. Stiti foarte bine despre ce vorbesc .

Am primit pe mail un flagrant. In caz ca cineva doreste sa mearga la Politie si sa faca o plangere, are o dovada. Locatia este strada Dristorului, Bucuresti.

Baiatul din imagine negasind loc liber de parcare s-a apucat sa zgarie masinile celor mai norocosi ca el. Tin sa precizez ca pana sa apuc sa-l filmez mai zgariase trei. Totul s-a intamplat duminica 3.02.2008, in fata blocului 63 de pe strada Dristorului, Bucuresti.

Priviti-l pe urmatorul individ. Prefera sa isi piarda 15 minute din pretiosul sau timp zgariind masini, in loc sa mearga in casa si sa-si vada de lucru. Ce oameni tata!

» Read the rest of the entry..

Cine i-o trage de Valentine’s Day?

“Imi place sa ma f..t dar..nu sunt curva”

Un viral de pe Apropo Tv. Veti putea viziona cererea/oferta unei domnisoare care face parte exact din categoria femeilor ce le urăsc. Adica cele care se deosebesc prin vorbarie multa (englezo-romana aia care “rupe”), teatru ieftin, gesturi de mironosita, multe virgule, “aaaaaaa”-uri si “deci”-uri in exprimare plus multe alte figuri. E cat se poate de clar ca tipa cere palme, nu se cade ca o femeie sa exporte limbajul folosit in pat, pe strada. (Si internetul e tot o strada pana la urma…)

» Read the rest of the entry..

Links - 12.02.2008

  • Site: S-a tot vorbit in blogosfera despre acest lucru – link [fun] thx to Atryx
  • Blog post: Pentru fete – “Cum să­-ţi faci o codiţă sofisticată?” – tehnica explicata de un nene cam gay – link [wtf]
  • Video: Grasi Slabanogi cu prea mult timp liber la dispozitie – link [fun]
  • Poze: O reteta scotiana pentru toti cei ce vor sa slabeasca – link [wtf]
  • Video: Evolutia in 5 minute – link [amazing/interesant]

Little Musca Man

Un titlu ciudat veti zice dar asta mi-a trecut prin cap cand am vazut titlul sursei.

Parerea mea este ca doar la indieni putem vedea astfel de minunatii. Sunt peste un miliard, va dati seama care-i posibilitatea sa intalnesti cate un freak p’acolo.

Dar sa trecem la subiect: Vi-l prezentam pe cel mai mic “muscleman” din lume. La doar 9 kile poate sa ridice (singur) 1.5 kg. Ca sa se mentina in forma, face acest lucru in fiecare zi. Bun asa!

» Read the rest of the entry..

Bigfoot in Muntii Vrancei
Am sa postez un mail primit in decursul acestei zile. Nu ca mi-ar fi inspirat cine stie ce fiori sau alte chestii ci pentru ca sunt sigur ca pozele vor ajunge (iar) la ProTv sau alta televiziune.

Punem pariu?

Numele meu este Mihnea Vasiliu, am 41 de ani si sunt inginer chimist. Pasiunea mea este fotografia si pentru asta bat tara in lung si in lat sa surprind peisaje, oameni, animale, constructii etc. Vineri am fost in Muntii Vrancei, pe drumul care duce spre Targu Secuiesc de la Lepsa-Gresu. La un moment dat am vazut ceva pe drum. Am crezut ca e un urs, de la distanta vazand o silueta matahaloasa acoperita cu un par, o blana de culoare bruna. Pana am coborat sa fac o fotografie (mentionez ca am un aparat profesional dotat cu teleobiectiv) fiinta a apucat aproape sa dispara dupa cotul drumului. Doar doua poze am apucat sa fac si nu stiu ce sa cred. Vad in poze o fiinta ciudata care seamana cu un om dar… Credeti-ma ca avea peste doi metri inaltime si se misca foarte repede, nu ca un urs. Sunt putine momente in viata unui om in care simti ca-ti ingheata sangele in vine; pentru mine asta a fost unul. Stiu ca primiti tot felul de prostii pe mail si as vrea sa ma credeti ca de felul meu nu sunt genul care trimite comentarii pe forumuri sau alte chestii. Asa ca va stau la dispozitie daca aveti dubii cu privire la veridicitatea pozelor.

Pozele sunt foarte reale, nici urma de Photoshop. Dar fata creaturii pare a fi de hartie….sa stiti ca mai vrem poze nea’ Mihnea! Nu suntem pe deplin convinsi. Nu l-ati urmarit sa vedem unde isi are culcusul sau de la ce magazin isi ia tigari?

Pozele mai jos:

» Read the rest of the entry..

Links - 10.02.2008

  • Video: O sa va placa ideea – link [amazing]
  • Poze: In aer.. – link [fun] thx to Liviug
  • Video: Un filmulet in care putem vedea cat de ineficienti pot fi politistii neinarmati – link [wtf]
  • Stire: Oaia-capra? – link [wtf]
  • Poze: World Press Photo 2008 – link [interesant]

Links – 07.02.2008

08 Feb Uncategorized 5 comments

Links - 07.02.2008

  • Poze: Shrek – varianta necenzurata – link [18+/fun]
  • Video: Un caine dalmatian se joaca in zapada. Dar ce zapada… 🙂 – link [fun]
  • Video: Visul oricarui barbat???????? (18+) – link [wtf/hot]
  •  Anunt: De vanzare: 1 GB Corsair XMS 512 C2PT si Volan Logitech MOMO Racing Force – link [mocangeala]
  • Poze: “N95 Photo Awards” – Poze facute cu Nokia N95 – Wow! – link [amazing]

website statistics

Creative Commons License
Personal blog by fulgerica is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Romania License.